Aký je ideálny motor pre vaše robotické kĺby?

Motor bez kompromisov : TBM2G

Získajte najvyššiu hustotu krútiaceho momentu pri požadovaných rýchlostiach vo vyhotovení optimalizovanom pre roboty s minimálnym nárastom teploty. TBM2G znamená už žiadne kompromisy.

Čítaj blog

Spravny partner môže podporiť úspech Vášho obranného programu

Inžinieri čelia mnohým výzvam, aby udržali krok s ich neustále sa vyvíjajúcimi požiadavkami na letectvo a obranu. Ako môžete byť inovatívnejší a ambicióznejší vo svojom návrhu pohybu, inžinierstve a dodávke a zároveň zmierniť riziko spôsobené dodávateľským reťazcom a vládnymi nariadeniami?

Čítaj blog

Rozlišovanie techník brzdenia pre Váš servosystém 

Streda , Marec 29, 2023, 11:00 a.m. ET
 
Správne brzdenie servomotorom je nevyhnutné pre bezpečnosť zamestnancov pri zachovaní výrobných požiadaviek. Ako si však vybrať, ktorá technika brzdenia je vhodná pre vašu aplikáciu? Táto relácia skúma aplikácie pre bezpečné, dynamické a bezpečné dynamické brzdenie

Rezervuj miesto

 Marcové školiace akcie

Zaregistrujte sa na živé stretnutie alebo získajte odkaz na záznam

Krok za krokom programovanie pre AKD Basic

Self-paced course 

Chcete zo svojho  AKD BASIC vyťažiť maximum? Naučte sa, ako programovať pohybové príkazy a vytvárať komplexné pohybové slučky a prerušenia v tomto online kurze s vlastným tempom.

Prihlásenie

Uzemnenie, tienenie a lepenie na zníženie elektromagnetického rušenia

Utorok, Marec 9, 2023, 11:00 a.m. ET

Zmiernenie elektromagnetického rušenia (EMI) je nevyhnutné pre udržanie presného pohybu bez prekvapení. Zistite, prečo sú tienené káble dôležité, ako správne pripojiť káble k zemi a ako overiť, či uzemnenie funguje správne.
 
Prihlásenie
 

Ako nastaviť AKD na úspech

Streda, Marec 22, 2023 11:00 a.m. ET

Začínate s nastavovaním servopohonu? Už máte skúsenosti, ale hľadáte tipy na efektívnejší proces nastavenia? Táto relácia je pre vás! Postupujte a zistite, ako minimalizovať čas nastavenia, aplikovať osvedčené postupy a vytvoriť presný pohyb – krok za krokom. 
 
Prihlásenie

Advanced Motion s AKD

Štvrtok, Marec 23, 2023, 11:00 a.m. ET

Vytvárajte zložité pohybové úlohy, identifikujte mechanickú poddajnosť a zvýšte výkon zvládnutím programovacích a diagnostických nástrojov zabudovaných do AKD.
 
Prihlásenie

Diferenciačné techniky brzdenia pre váš servosystém

Streda, Marec 29, 2023, 11:00 a.m. ET 

Správne brzdenie servomotorom je nevyhnutné pre bezpečnosť zamestnancov pri zachovaní výrobných požiadaviek. Ako si však vybrať, ktorá technika brzdenia je vhodná pre vašu aplikáciu? Táto relácia skúma aplikácie pre bezpečné, dynamické a bezpečné dynamické brzdenie.

Prihlásenie

Lineárne motory MOOG

Lineárne motory Moog, dostupné v rôznych možnostiach konfigurácie, poskytujú dynamické a presné polohovanie lineárneho pohybu pre robotiku, automatizáciu výroby, spracovanie, balenie, testovanie a simuláciu a ďalšie priemyselné aplikácie

L3S and L3SK linear motors

Nízkoprofilové vzduchom chladené lineárne motory L3S a kvapalinou chladené L3SK od Moog sú navrhnuté pre vysoko dynamické aplikácie. Motory L3S a L3SK sú trojfázové synchrónne lineárne motory so železným jadrom, ktoré sú dodávané vo forme aktívnych častí (vstavané motory). Lamináty a trojfázové vinutie uložené v ich drážkach tvoria feromagnetický zväzok, ktorý zase tvorí primárnu časť. Tento primárny prvok je excitovaný permanentnými magnetmi v sekundárnom priestore, umiestnenými v štandardnom, statickom poli a používaným ako magnetická dráha.

Oba motory série L3S a jeho kvapalinou chladený variant L3SK ponúkajú jedny z najširších výkonových rozsahov v odvetví. Štandardné modely poskytujú trvalé menovité sily v rozsahu od 150 do 7 500 N pre sériu L3S a 300 až 12 000 N pre sériu L3SK, keď sa ako chladivo používa voda. Vzduchom chladený rad L3S môže byť navyše zaťažený výrazne vyššími silami a prúdmi, než aké vznikajú pri nominálnych rýchlostiach. Na porovnanie, kvapalinou chladený rad L3SK má takmer dvojnásobný výkon a výstupný výkon ako jeho vzduchom chladený náprotivok (L3S) s rovnakými rozmermi. Ďalšou výhodou série L3SK je, že môžu pracovať pri vyšších teplotách okolia.

Modulárna konštrukcia dvoch radov lineárnych motorov podporuje veľké množstvo možností. Okrem toho môže Moog ponúknuť plne prispôsobené riešenia vrátane:

 • Vinutie a špeciálne varianty izolácie pre systémy určené pre...
 • rôzne silové konštanty (od cca 40 do 1 000 N/A)
 • rôzne napätia medziobvodu (140 V, 330 V, 560 V, 700 V DC)
 • Zvýšené triedy IP
 • vzduchom chladený lineárny motor so zvýšenou triedou IP je model L7S
 • náprotivok s kvapalinovým chladením je L7SK.
 • Polohu výstupných káblov je možné zmeniť*

Charakteristika:

 • Navrhnuté pre vysoko dynamické aplikácie
 • Schopnosť preťaženia vysokou silou (L3S)
 • Vysoké hodnoty nepretržitej sily (L3SK)
 • Kvalitná výroba
 • Vysoká presnosť montáže
 • Dlhá životnosť a vysoká prevádzková spoľahlivosť

Výhody:

 • Vysoká presnosť polohovania
 • Vysoko prispôsobiteľné
 • Vysoká hustota výkonu
 • K dispozícii sú rôzne možnosti balenia

LNS Linearmotoren

Bez-železné ploché lineárne motory Moog série LNS sú navrhnuté pre vysoko dynamické aplikácie. Séria LNS sa vyznačuje synchrónnymi lineárnymi motormi, ktoré sú dodávané vo forme aktívnych častí (vstavané motory). Vďaka použitiu neferomagnetického materiálu je primárna časť motora vhodne ľahká a vysoko účinná, v podstate bez odporovej sily (žiadne ozubenie) a bez pulzácie príťažlivých síl.
Motory Moog LNS poskytujú trvalé menovité sily v rozsahu od 16 do 225 N. Pokiaľ ide o elektromagnetizmus, séria LNS je navrhnutá pre kapacitu preťaženia približne päťnásobok nominálnej sily. Vďaka tomu môžu byť zaťažené výrazne vyššími silami a prúdmi, než aké vznikajú pri nominálnych rýchlostiach.

Modulárna konštrukcia plochého lineárneho motora LNS bez železa podporuje veľké množstvo možností. Okrem toho môže Moog ponúknuť plne prispôsobené riešenia. Ponúkame zákaznícke špecifické systémy vinutia, ktoré sú navrhnuté pre rôzne silové konštanty (od cca 10 do 100 N/A), ako aj systémy vinutia a varianty izolácie pre rôzne napätia medziobvodov (140 V, 330 V, 560 V DC) .

Charakteristika:

 • Žiadne ozubenie
 • Navrhnuté pre vysoko dynamické aplikácie
 • Schopnosť preťaženia vysokým výkonom
 • Znížená hmotnosť
 • Kvalitná výroba

Výhody:

 • Plochý dizajn a kompaktné rozmery
 • Vysoká presnosť polohovania
 • Kompenzácia príťažlivých síl
 • Dostupné sú rôzne varianty balenia

Lepší pohyb prostredníctvom Motioneeringu

Ako použiť Motioneering na prispôsobenie Vašej aplikácie
Streda, Február 22, 2023, 11:00 a.m. ET
Zaregistrujte sa a zúčastnite sa živého stretnutia alebo získajte odkaz na záznam

Naučte sa používať tento výkonný online nástroj na dimenzovanie vášho systému zadaním typov mechanizmov, kritérií výberu produktov a ďalších. Môžete dokonca použiť Motioneering počas živého stretnutia na nastavenie veľkosti aplikácie spolu s inštruktorom

Prihlásenie

Vytváranie pokročilých pohybových profilov
Štvrtok, Február 23 2023, 11:00 a.m. ET
Zaregistrujte sa a zúčastnite sa živého stretnutia alebo získajte odkaz na záznam

Dimenzujte produkty a vytvorte komplexné pohybové profily pre ďalšie typy mechanizmov, ako sú dopravníkové systémy a elektrické valce. Táto relácia vás naučí osvedčené postupy, ktoré môžete použiť na akýkoľvek pohybový projekt

Prihlásenie

Vyriešte výzvy EO/IR na zemi, vo vzduchu alebo vo vesmíre

Udržanie stabilného cieľa napriek vibráciám a otrasom pohybujúceho sa pozemného vozidla. Spĺňa požiadavky na veľkosť, hmotnosť a výkon lietadla. Vydržať G-sily, teploty a žiarenie priestoru. Každý elektrooptický/infračervený systém predstavuje špecifické výzvy pohybového inžinierstva. Naučte sa ich riešiť.

Viac informácií...

P8000 Seria ovládačov krokových motorov

Ideálny ovládač Vášho krokového motora Kollmorgen  
 

Naše nové ovládače série P8000 posúvajú výkon a presnosť na ďalšiu úroveň. Prvý model, P80630-SDN, ponúka vynikajúcu presnosť v kompaktnejšom dizajne pre štítkovače, indexovanie, CNC, balenie, čerpadlá a ďalšie aplikácie vyžadujúce nízkorýchlostné riadenie pohybu z bodu do bodu pre pevné zaťaženie. A čoskoro pribudnú ďalšie tieto pokročilé ovládače.

Zisti viac

Krokový motor alebo servomotor ?

Tu je návod, ako sa rozhodnúť

Krokové motory a servosystémy majú výhody založené na ich odlišnom dizajne a prevádzkových princípoch. Pochopenie týchto rozdielov je kľúčom k výberu najlepšej technológie pre vašu aplikáciu. Pozrite si náš Blog v pohybe, kde nájdete prehľad najbežnejších scenárov výberu.

Čítaj blog

Chcete sa dozvedieť viac?

Obohaťte svoje znalosti o pohybe pomocou nášho nového sprievodcu „Krokový motor alebo servomotor: Ktorý by to mal byť? Prevedieme vás podrobnými úvahami o krútiacom momente a rýchlosti, prispôsobení zotrvačnosti, koordinácii osí, presnosti, rozlíšení a ďalších. K dispozícii je dokonca aj praktická rozhodovacia tabuľka, ktorá vám uľahčí výber

Stiahniute si príručku

Dimenzujte svoj motor a jazdite za pár minút

Nech je to jednoduché. Ak poznáte požiadavky svojej aplikácie, nástroj Motioneering vás prevedie k párovaniu motora a pohonu, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Začať

Rýchly,presný a spoľahlivý pohyn

Optimalizujte výkon svojho stroja na rezanie kovov s vysokým rozlíšením

Či už navrhujete nový alebo modernizujete existujúci stroj, výkon novej generácie závisí od dosiahnutia čo najpresnejšieho a najefektívnejšieho pohybu. Od vašej architektúry fieldbus až po vaše zariadenia so spätnou väzbou a ďalšie, tieto optimalizačné tipy môžu váš stroj povýšiť nad ostatných.

Prečítaj si sprievodcu

Objavte všetko, čo je potrebné vedieť o tom, ako fungujú servomotory

Zoznámte sa s históriou servomotorov, kľúčovými prvkami v ich dizajne a ako spätnoväzbové zariadenia a ovládacie prvky dopĺňajú systém. Dozviete sa tiež typy riadiacich slučiek – od najjednoduchších príkladov až po viaceré zabudované prúdové, rýchlostné a polohové slučky – ktoré umožňujú efektívnosť a presnosť serva.

Čítaj blog

AKD2G Servo Drives

Dajte svojmu stroju výkon

Integrované funkcie SafeMotionTM. Bezkonkurenčná konektivita. Vyššia hustota výkonu. Jednoduchšia použiteľnosť. Pohony AKD2G novej generácie vám umožňujú navrhovať ambicióznejšie stroje so schopnejším výkonom a sebavedomejším inžinierstvom.

Preskúmaj teraz

 

 

5 klúčových dôvodov,prečo zvážiť upgrade na servopohony AKD2G

Pohony AKD budú poskytovať skvelý výkon ešte mnoho rokov. Či už však inovujete existujúci stroj alebo navrhujete nový, disk AKD2G novej generácie ponúka niekoľko kľúčových vylepšení. Akú hodnotu môžu pridať vášmu stroju ?

Čítajte blog

Kompaktný, presný, výkonný

Optimalizujte výkon bezrámového motora 

Na optimalizáciu bezrámového motora pre vašu aplikáciu stačí päť krokov alebo menej. Vo väčšine prípadov sériový motor alebo cenovo výhodná štandardná modifikácia poskytne presné prispôsobenie a výkon, ktorý potrebujete – bez potreby vlastného vývoja. Zistite, aké ľahké to môže byť.

Preskúmaj teraz

Tri konštrukčné úvahy,ktoré naznačujú,že stroj potrebuje bezrámový motor

Potrebuje váš stroj pracovať na menšej ploche, poskytovať vyšší výkon alebo odolávať extrémnym podmienkam? Zistite, prečo je pravdepodobne váš bezrámový motor s priamym pohonom najlepšie riešenie.

Čítaj blog

Objavte bezrámové motory serie KBM

Eliminujte problémy s veľkým objemom a mechanickou zhodou komponentov prevodovky a zároveň poskytnite výnimočnú ochranu pred náročným prostredím. S KBM je to všetko možné

Preskúmaj teraz

Predstavte si výkon cobota

Motory pripravené na roboty vytvárajú nové možnosti

Váš kolaboratívny robot môže byť rýchlejší, silnejší, kompaktnejší a odolnejší. A môžete ho uviesť na trh rýchlejšie so zárukou konzistentnej kvality a dodávky bezrámového motora kdekoľvek na svete. Naučte sa, ako vytvoriť výnimočné schopnosti cobotov s Kollmorgenom ako vaším partnerom.

Preskúmaj teraz

Pripravené na dizajn. Pripravené na vystúpenie. Pripravené na škálovanie

Posuňte svoj dizajn cobota na novú generáciu výkonu a vyrobiteľnosti. Motory TBM2G sa spárujú so štandardným harmonickým prevodom, poskytujú najvyšší výkon a sú vždy dostupné vo veľkostiach, špecifikáciách a možnostiach, ktoré potrebujete

Získajte brožúru

TBM2G bezramové motory

Nové bezrámové motory TBM2G poskytujú hustotu krútiaceho momentu a rýchlosť novej generácie v kompaktnejšom balení. Sú pripravené prispôsobiť sa vášmu dizajnu, zvýšiť jeho výkon a rozšíriť až na plnú produkciu. Menšie motory pre veľké inžinierske nápady – ste pripravení?

Pozri video

TBM2G—Získajte všetky podrobnosti

Prehodnoťte možnosti bezrámového motora. Naučte sa filozofiu dizajnu série TBM2G, špecifikácie výkonu, cieľové aplikácie a ďalšie

Preskúmaj teraz

Vyberte si svoj TBM2G

Náš online nástroj na výber produktov vám môže pomôcť začať na ceste k nájdeniu ideálneho motora. Začnite kliknutím na Rotary Motors s priamym pohonom.

Vyskúšaj teraz

Zjednodušte konštrukciu stroja pomocou krokových motorov

Ak hľadáte presný pohyb s jednoduchým nastavením, vašou prvou voľbou by mali byť krokové motory. Ponúkajú polohovanie podobné servopohonu bez potreby zložitých zariadení so spätnou väzbou. Pozrite si výhody a spôsob, ako nájsť ten správny motor pre vás.

Zistiť viac...

Maximalny krutiaci moment, male rozmery

Séria motorov CT využíva inovatívne technológie chladenia a magnetické konštrukcie, ktoré poskytujú vyšší prúd a krútiaci moment pri nižšej teplote. Krokové motory CT môžu bez obáv znášať veľké mechanické zaťaženie vďaka predimenzovanej konštrukcii ložísk.

Zistiť viac...

Modulárne I/O terminály pre akékoľvek požiadavky

I/O terminály Koltmorgen AKT2G ponúkajú všetky funkcie, ktoré potrebujete na pripojenie digitálnych a analógových snímačov a akčných členov, kodérov, termočlánkov, zbernicových spojok a ďalších k zbernici EtherCAT® v reálnom čase. Vďaka automatickému rozpoznávaniu a automatickej konfigurácii nemôže byť pridanie týchto terminálov do vášho systému jednoduchšie.

Pozrite si možnosti

Krok do pohybu : Najlepšie aplikácie pre krokove motory

Potrebujete úplné servo ovládanie, alebo môže vašej aplikácii rovnako dobre poslúžiť aj jednoduchý a ekonomický krokový motor? Sledujte túto webovú reláciu na požiadanie, aby ste sa dozvedeli, ako krokové motory fungujú, ich výhody, najvhodnejšie aplikácie a ako si vybrať najlepší krokový motor pre svoje potreby.

Sledujte teraz

Certifikovaná bezpečnosť pre motory v nebezpečných oblastiach

Energetický prieskum a rafinácia, ťažba, mlyny na zrno a textil, lakovne a ďalšie: Každé nebezpečné miesto má veľmi špecializované požiadavky na pohyb. Získajte potrebné motory certifikované podľa globálnych noriem UL, ATEX, CSA a CCC a podporované servisom a podporou v rámci regiónu, regiónu

Viac iinformácií

Pri výbere motora odolného voči výbuchu budete najskôr chcieť porozumieť rôznym druhom nebezpečných miest a technikám konštrukcie motora, ktoré zaisťujú bezpečnú prevádzku. Získajte rýchly prehľad v našom novom príspevku Blog v pohybe.

Prečítajte si blog

Online, interaktívny, produktový výberový formulár od firmy KOLLMORGEN

Zistite, ako jednoduchý pohyb Perfect-Fit môže byť  Od krútiaceho momentu, rýchlosti a výkonu až po tvarový faktor, ovládacie  prvky a príslušenstvo - perfektné prispôsobenie je kľúčom k úspechu vašej aplikácie. Pomocou našich nástrojov na výber môžete s istotou vyberať pohybové produkty. Naše inštruktážne video vám ukáže, aké jednoduché to môže byť. Skontrolovať to!

 

Ako funguje servomotor?

Potrebujete servomotor? AC alebo DC? Kartáčovaný alebo bezkartáčový? Ako môžete presne ovládať jeho krútiaci moment, rýchlosť a polohu? V tomto webinári sme dostali odpovede na otázky o vašom servo systéme. Sledujte a učte sa kedykoľvek, kedykoľvek vám to vyhovuje!

Pozrite si Webinár.

Produkty Moog zabezpečujú úspešné pristátie spoločnosti Mars Rover

Spoločnosť Moog Inc. (NYSE: MOG.A a MOG.B) dnes oznámila, že vesmírne produkty spoločnosti zohrali rozhodujúcu úlohu pri úspešnom pristátí Perseverance Rover od NASA na Marse. Perseverance je najnovšou misiou NASA na prieskum Marsu a nadväzuje na úspech misie Mars Curiosity Rover z roku 2012.    Tím Moog navrhol, postavil a otestoval niekoľko komponentov nevyhnutných pre misiu. Počas posledného klesania riadili zostavy škrtiacej klapky Moog motory vstupnej kozmickej lode. Kozmická loď vstúpila do atmosféry rýchlosťou 12 500 míľ za hodinu, stabilizovala sa a znížila hladinu vozidla Perseverance Rover, kým sa približne o 16:00 úspešne nedotkla kráteru Jezero. ET dnes.


Moog zohral kľúčovú úlohu aj pri uvedení modelu Rover na Červenú planétu. Misia odstrelila z mysu Canaveral na Floride 30. júla 2020. Pohony Moog vyviedli nosnú raketu z atmosféry Zeme. Ďalej boli raketové motory Moog použité na riadenie kozmickej lode na sedemmiliónovej ceste dlhej 350 miliónov míľ, ktorá niesla model Perseverance Rover, čím sa zabezpečilo, že zostala v kurze aj pri rýchlosti 55 000 míľ za hodinu.  Vďaka tomu, že je Rover teraz bezpečne na Červenej planéte, bude technológia Moog túto misiu naďalej podporovať. Ventily a filtre Moog pomôžu udržať vrták Rover čistý pri kopaní vzoriek v priebehu jedného Marsu, čo je 687 dní Zeme.    

„Som hrdý na prácu, ktorú do tohto projektu vložili naši talentovaní a oddaní členovia tímu, aby zabezpečili jeho úspech. Ich vynaliezavosť a odhodlanie poháňajú inovácie a pokračujúci úspech spoločnosti Moog, našej miestnej komunity a skúmania svetov, ktoré presahujú náš vlastný, “uviedla Maureen Athoe, prezidentka segmentu Moog’s Space and Defense.    Steve Witkowski, manažér trhu pre vesmírnu elektroniku, dodal: „Od strojárov, ktorí vytvárajú individuálny hardvér, až po našich technikov integrujúcich jednotlivé komponenty do väčšieho systému, je to skutočne misia v misii. Je neuveriteľné myslieť si, že vaša práca je dôležitým prvkom pri skúmaní inej planéty. ““    

„Mars 2020 je ďalším veľkým krokom vpred v prieskume vesmíru a ďalším významným úspechom v segmente Moog’s Space and Defense,“ dodal Steve McDonald, manažér propulzného inžinierstva. „Vidieť, ako náš hardvér úspešne plní také dôležité poslanie, je inšpiratívne aj napĺňajúce.“