Nový krokový menič P80360

Krokový menič P80360 s bohatými funkciami ponúka polohovanie v uzavretej slučke, plnú programovateľnosť pomocou intuitívneho GUI a rýchlejšie nastavenie pomocou motorov Kollmorgen. Je ideálny pre pohyby z bodu do bodu, ako aj prepojené pohybové sekvencie v širokej škále aplikácií. Zistite všetky výhody a špecifikácie.

Prečítajte si tlačovú správu

Získajte funkcie, výhody a špecifikácie najnovšieho meniča Kollmorgen

Teraz môžete dosiahnuť hladkosť a presnosť podobnú servomotorom s minimálnym rizikom podkmitov alebo prekmitov aj pri vyhovujúcich aplikáciách alebo pri premiestňovaní ťažkých bremien. Získajte všetky výhody a technické detaily plne programovateľného krokového meniča P80360 s reguláciou polohy v uzavretej slučke.

Prečítajte si údajový list

Objavte silu Kollmorgen Automation Suite™

Od kompletných výrobných liniek až po malé, automatizované stolové stroje, Kollmorgen Automation Suite (KAS) poskytuje malú, ale výkonnú a nákladovo efektívnu hardvérovú platformu, ktorá sa ideálne hodí pre modulárne alebo samostatné stroje, ktoré vyžadujú maximálnu flexibilitu a výkon.

Nauč sa viac

Z továrne na farme: Technológia umývateľného servomotora

Nastáva nová éra inovácií v poľnohospodárstve. Rovnaké vysokovýkonné motory s možnosťou umývania používané pri výrobe, nápojov a farmaceutík sľubujú transformáciu produktivity a ziskovosti automatizácie poľnohospodárstva. Zistite prečo.

Prečítaj si blog

Ako môžete navrhnúť schopnejšieho chirurgického robota?

Chirurgovia oceňujú schopnosť umiestniť nástroje čo najbližšie k sebe pri vykonávaní minimálne invazívnych zákrokov. Naučte sa, ako navrhnúť axiálne kompaktné kĺby robotických ramien s vysokým krútiacim momentom, ktoré pomáhajú chirurgom dosahovať lepšie výsledky.

Pozri si video

Poskytujeme vám inžinierske znalosti

Vďaka desaťročiam inžinierskych skúseností v oblasti pohybových systémov máme skvelú základňu vedomostí, o ktorú sa môžeme podeliť. Od bielych kníh po blogy a bezplatné školenia neustále aktualizujeme náš obsah, aby sme vás informovali. Nižšie uvádzame niektoré z našich najobľúbenejších obsahov.

 

Základy riadenia pohybu

Zaregistrujte sa teraz a učte sa podľa vlastného uváženia

Samostatná trieda Essentials of Motion Control vám umožňuje sledovať cestu od elektrickej energie k fyzickému pohybu so zameraním na každú príležitosť na optimalizáciu účinnosti a výkonu motora. Ste pripravení sa hýbať?

Začnite teraz

Krokový motor alebo servomotor:Aké kľúčové faktory treba zvážiť?

Stepper alebo servo? Je to jedna z najbežnejších a najdôležitejších otázok v pohybovom inžinierstve. A preto sme poskytli odpovede, ktoré môžete použiť v jednej z našich najpopulárnejších bielych kníh vôbec. Prečítajte si to a urobte správnu voľbu s dôverou.

Získajte bielu knihu

Tri dizajnové úvahy, ktoré naznačujú, že Váš stroj potrebuje bezrámový motor

Potrebuje váš stroj pracovať na menšej ploche, poskytovať vyšší výkon alebo odolávať extrémnym podmienkam? Zistite, prečo je bezrámový motor s priamym pohonom pravdepodobne vaším najlepším riešením.

Prečítajte si blog

Stále sa navrhuje podľa niekoľko desaťročí starého pravidla zotrvačnej zhody?

Konštruktéri strojov idealizovali prispôsobenie zotrvačnosti motora a záťaže v pomere 1:1. Čo ak však toto pravidlo už neplatí a môžete použiť výrazne menší motor a napriek tomu dosiahnuť dokonalý pohyb? Môžete a tu je návod.

Získajte bielu knihu

Septembrové školiace akcie Zaregistrujte sa na živé stretnutie alebo získajte odkaz na záznam

Jednoduché ovládanie vysokovýkonného stroja s Kollmorgen Automation Suite

Utorok 12. septembra 2023, 11:00 ET

Kollmorgen Automation Suite poskytuje to, čo potrebujete na vývoj vysokovýkonných pohybových osí a rýchlejšie uvedenie vášho stroja na trh. Naučte sa používať programovateľný ovládač pohybu a integrované vývojové prostredie v tomto informatívnom online školení.

Ulož moje miesto

Základy elektrického pohybu Motion 101 online

Streda 20. septembra 2023, 11:00 ET

V tomto online školení preskúmame základy elektrického pohybu a výkonu motora, vrátane typov motorov, riadenia s otvorenou a uzavretou slučkou, ako nakonfigurovať optimálny pohyb pre každú os a ďalšie.

Ulož moje miesto

Základy motorického výkonu Motion 101 online

Štvrtok 21. septembra 2023, 11:00 ET

Pripojte sa k tejto relácii a získajte praktické znalosti, ktoré potrebujete na optimalizáciu výkonu serva, vrátane toho, ako špecifikovať správne zariadenie so spätnou väzbou a rozlíšenie, dosiahnuť efektívne a nákladovo efektívne prispôsobenie zotrvačnosti a ďalšie.

Ulož moje miesto

Objavte schopnosti pokročilých AKD servopohonov Kollmorgen

Servopohon Kollmorgen AKD je flexibilný pracant so širokou škálou modelov ponúkajúcich až 48A nepretržitej prevádzky. Špičkové možnosti zbernice vám dávajú slobodu používať servopohony AKD vo vami preferovanej architektúre a s množstvom osvedčených motorov Kollmorgen na podporu inovácií a zvýšenie produktivity vašich strojov.

Preskúmajte rodinu AKD

Technológia priameho pohonu zvyšuje presnosť a priepustnosť pre výrobu batérií EV

Na splnenie cieľa 99% výťažnosti pri výrobe lítium-iónových batérií musia výrobcovia dosiahnuť potiahnutie elektród s presnosťou hrúbky plus/mínus 1 mikrón. A musia to robiť pri maximalizácii výrobného výkonu. Zistite, ako pokročilá technológia priameho pohonu Kollmorgen robí rozdiel pre kvalitu, produktivitu, ziskovosť a čistejší svet.

Prečítajte si bielu knihu

8 tipov na zníženie alebo odstránenie šumu EMI

Elektromagnetické rušenie môže spôsobiť zmätok s citlivou elektronikou a ohroziť bezpečnosť a spoľahlivosť vášho stroja. Vyhnite sa neplánovaným prestojom, strate produktivity alebo dokonca nebezpečným prevádzkovým podmienkam implementáciou týchto 8 jednoduchých, ale základných techník.

Prečítajte si Blog

Potrebné certifikácie pre výbušné prostredia

Nájsť motory, ktoré spĺňajú vaše výkonnostné špecifikácie – a sú certifikované pre použitie vo výbušných prostrediach vo vašom regióne – môže byť problém. Objavte širokú škálu motorových technológií certifikovaných spoločnosťou Kollmorgen UL, ATEX a IECEx.

Získajte brožúru

Zlepšite efektivitu robota prostredníctvom návrhu a výberu motora

Robotické kĺby majú jedinečné požiadavky na výkon, ktoré ovplyvňujú výber správneho motora. Ako môžete minimalizovať veľkosť spoja a zároveň maximalizovať výstupný výkon? Čo znamená efektívnosť pre robotické aplikácie? A čo tepelné obmedzenia? Získajte odborné odpovede na tieto a ďalšie otázky.

Sledovať teraz

Zoznámte sa s pohybovými výzvami satelitov LEO

V najbližších rokoch budú na nízku obežnú dráhu Zeme vypustené desaťtisíce nových satelitov  (LEO) .Budú vyžadovať kompaktné motory, ktoré spoľahlivo fungujú v extrémnom prostredí vesmíru. So šiestimi desaťročiami skúseností vo vesmíre spoločnosť Kollmorgen spĺňa tieto požiadavky na čas a rozpočet.

Uč sa viac

Zoznámte sa s novým servopohonom AKD2G 24A od spoločnosti Kollmorgen

Nový vysokonapäťový servopohon AKD2G 24A prináša vyššiu úroveň výkonu, ovládania a integračnej flexibility do vlajkovej lode servopohonov Kollmorgen. Zistite, ako tento nový pohon zjednodušuje integráciu v zložitých aplikáciách a dodáva 3x väčší nepretržitý prúd pre satelitné pozemné stanice, robotiku, balenie/označovanie a ďalšie.

Prečítajte si tlačovú správu

Servopohon AKD2G 24A s vyšším prúdom

Satelitné pozemné stanice, robotika, balenie/označovanie a ďalšie veľmi zložité aplikácie s vysokými špičkovými nárokmi si vyžadujú pohon, ktorý zvládne extrémne výzvy. Zistite, ako nový servopohon Kollmorgen AKD2G 24A spĺňa potrebu s 3x kontinuálnym prúdom a bohatou sadou funkcií pre jednoduchú a flexibilnú integráciu

Získajte dátový list

5 pohybových tipov pre optimálny výkon pri rezaní kovov

Či už navrhujete nový stroj alebo modernizujete existujúci stroj, výkon novej generácie závisí od dosiahnutia čo najpresnejšieho a najefektívnejšieho pohybu. Ale kde začať? Prečítajte si túto príručku, kde nájdete tipy, ako umiestniť váš stroj nad ostatné.

Prečítajte si viac

Kollmorgen pohyb pre mamografiu

Pokročilý pohyb môže znamenať rozdiel pre mamografický prístroj, ktorý sa ideálne prispôsobí anatómii každého pacienta, vykoná rýchlejšie skenovanie a minimalizuje nežiaduce pohyby, aby vytvoril najčistejšie snímky. Naučte sa, ako vytvoriť zobrazovací systém, ktorý lekári a pacienti uprednostňujú.

Získajte sprievodcu mamografickými riešeniami

Tri konštrukčné úvahy, ktoré naznačujú, že stroj potrebuje bezrámový motor

Potrebuje Váš stroj pracovař na väčšej ploche, poskytovať vyšší výkon alebo odolávať estrémnym podmienkam ? Zistite prečo je bezrámový motor s priamym pohonom pravdepodobne Vašim najlepším riešením.

Čítaj blog

Objavte kompaktné motory s veľkým výkonom.

Bezrámové motory umožňujú navrhnúť ľahši,kompaktnejši stroj s presnosťou priameho pohonu. Priamo zabudované do vlastného krytu Vášho stroja sú idealne pre spoľahlivý výkon v najnáročnejších podmienkach.

Preskúmaj teraz

Dimenzuj svoj motor a jazdi za pár minút.

Nech je to jednoduché. Ak poznáte požiadavky svojej aplikácie, nástroj Motioneering Vás privedie k parovanie motora a pohonu, ktoré najlepšie vyhovuje Vašim potrebám.

Začni

Tipy na dimenzovanie a programovanie riadenia pohybu pre portálové aplikácie 

Streda August 16, 2023, 11:00 a.m. ET
 
Pretože potrebujete synchronizovať pohyb naprieč viacerými osami, návrh a implementácia portálovej aplikácie môže byť obzvlášť náročná. Naučte sa špeciálne úvahy, metódy určovania veľkosti produktu a techniky programovania pohybu, ktoré zaručujú úspech
 
Rezervujte si miesto

Motioneering:

Dimenzovanie Vašej aplikácie

StredaAugust 23, 2023, 11:00 a.m. ET

Ak ste niekedy mali problémy s výberom produktov, ktoré najlepšie padnú a výkon pre vašu aplikáciu – alebo ak ste nikdy predtým neurčovali veľkosť aplikácie – táto relácia je pre vás. Prevedieme vás krok za krokom týmto procesom pomocou najjednoduchšieho a najvýkonnejšieho nástroja na meranie veľkosti.

Rezervujte si miesto

 

Motioneering:  

Dimenzovanie Vašej aplikácie

Štvrtok August 24, 2023, 11:00 a.m. ET

Ponorte sa hlboko do možností určovania veľkosti aplikácií nášho online nástroja Motioneering. Naučte sa vytvárať a upravovať komplexné pohybové profily, ktoré prichádzajú do úvahy pri práci s dopravníkovými systémami, elektrickými valcami, zmenou zaťaženia a podobne. Zjednodušte lepší dizajn pomocou Motioneering.
 
Rezervujte si miesto

 AKD2G: Pokročilý servopohon

Vďaka integrovaným bezpečnostným funkciám, priestorovo úspornému dvojosovému dizajnu, jednokáblovej technológii , môžete skonštruovať kompaktnejší, schopnejší a spoľahlivejší stroj, ktorý sa ľahšie zostavuje a udržiava. Naučte sa všetko, čo môžete dosiahnuť s meničom AKD2G

Zisti viac

Konvenčný motor alebo bezštrbinový ?

Aký je najlepší spôsob, ako dosiahnuť vysoký krútiaci moment a plynulú prevádzku pri relatívne nízkych otáčkach, ako je to potrebné pre aplikácie EO/IR? Poďme cez dezinformácie a uvidíme, na čom skutočne záleží pri výbere medzi konvenčnými a bezštrbinovými motormi

Čítaj blog

 Ako automatizácia pridáva bezpečnosť a efektivitu pri dokončovacích operáciách

Zabezpečenie bezpečných podmienok operátorov v nebezpečných operáciách miešania a dokončovania začína automatizáciou. Zistite, ako bezrámové servomotory umožňujú robotickým nástrojom na konci ramena poskytnúť ľudský dotyk a zároveň zaistiť bezpečnejšie výrobné prostredie

Čítaj viac

Čo je uzavretý systém ?

Aké sú rôzne typy servo slučiek? Čo znamená ich zatvorenie a ako sa to dosiahne? Aký rozdiel má uzavretý systém pre výkon vašej osi? Získajte odpovede, ktoré môžete použiť v tomto krátkom prehľade.

Čítaj blog

Reimagine Cobot Performance

Váš kolaboratívny robot môže byť rýchlejší, silnejší, kompaktnejší a odolnejší. A môžete ho uviesť na trh rýchlejšie so zárukou konzistentnej kvality a dodávky bezrámového motora kdekoľvek na svete. Naučte sa, ako vytvoriť výnimočné schopnosti cobotov s Kollmorgenom ako vaším partnerom.

Zisti viac

Opýtajte sa odborníkov: Extrémne teploty

Okolité a prevádzkové teploty môžu výrazne ovplyvniť výkon motora a jeho životnosť. V tomto webinári na požiadanie sa dozviete, ako analyzovať a zmierniť účinky extrémnych teplôt.

Pozri teraz

Umožnenie nových chirurgických možností

Motory s vysokým krútiacim momentom, nízkou teplotou a kompaktnou veľkosťou sú kľúčom k dizajnu chirurgického robota, ktorý mení hru. Zistite, ako pokročilý pohyb zlepšuje výsledky pacientov a kvalitu života.

Prečítaj si príbeh o úspechu

Prinášame výkon a spoľahlivosť do náročného prostriedia s ľahkými motormi AKMA

Ste pripravený sa dozvedieť viac o motore AKMA a o tom, ako môže poskytnúť výsledky pre Vašu aplikáciu ? Pridajte sa k nám, kým sa budeme venovať témam ako sú celkové náklady na vlastníctvo, nové konštrukčné prvky a na aké aplikácie je tento motor vhodný.

Pozri teraz

Ťažke podmienky, Odmedzený priestor.Teraz máte ten správny motor.

Hľadáte ľahký motor do drsného prostredia ? Náš AKMA motor je konštruovaný tak, aby fungoval,s cenovo výhodným eloxovaným hliníkom povlakom a všestranným tvarovým faktorom pre Vaše náročné aplikácie. Zistite viac o tomto motore.

Navštív stránku

Správny motor do náročných podmienok.

Či už navrhujete pre náročné stredné alebo ťažké aplikácie alebo za každého počasia, motory AKMA ponúkajú ideálnu sadu funkcií. Zistite, ktorý motor AKMA spľňa Vaše jedinečné špecifikácie, pomocou našej efektivnej produktovej brožúry.

Získajte brožúru

 Májové školiace akcie Zaregistrujte sa na živé stretnutie alebo získajte odkaz na záznam

AKD2G Quick Setup

Streda, Máj 17, 2023, 11:00 a.m. ET

Naučte sa používať softvér AKD2G Workbench na nastavenie vášho disku na vykonávanie pohybových úloh novej generácie – rýchlo, s istotou, produktívne

Rezervovať miesto

Advanced Configuration for AKD2G Dual-Axis

Štvrtok, Máj 18, 2023, 11:00 a.m. ET

Využite naplno možnosti dvojosového pohonu. Naučte sa, ako ovládať dve osi jedným pohonom, vrátane spúšťania vstupov, ladenia, odstraňovania problémov a zachytávania údajov.
 
Rezervovať miesto

Klúč k chirurgickým robotom novej generácie

Chirurgovia chcú, aby robotické kamery a nástroje fungovali čo najtesnejšie pri sebe pre presné zorné pole a minimálnu traumu pacienta. Zistite, ako bezrámové motory novej generácie napredujú v oblasti vysokovýkonných a vysoko presných robotov 

Prečítajte si blog

Krokový motor alebo servomotor ? Aké sú klúčové faktory, ktoré treba zvážiť

Krokový motor alebo servo? Je to jedna z najbežnejších a najdôležitejších otázok v pohybovom inžinierstve. A preto sme poskytli odpovede, ktoré môžete použiť v jednej z našich najpopulárnejších bielych kníh vôbec. Prečítajte si to a urobte správnu voľbu s dôverou.

Viac informácií

Aprílové školiace akcie

Zabránenie elektromagnetického rušenia v servo-kábloch

Streda, April 19, 2023, 11:00 a.m. ET

Napájacie káble môžu spôsobiť elektromagnetické rušenie, ktoré naruší signály polohy a rýchlosti prenášané blízkymi spätnoväzbovými káblami. Naučte sa, ako skrotiť EMI a zabezpečiť predvídateľný pohyb serva
 
Rezervujte si miesto

Základy elektrického pohybu: Motion 101 Online

Streda, April 26, 2023, 11:00 a.m. ET

Naučte sa podrobnosti o rôznych typoch motorov, riadiacich systémoch s otvorenou a uzavretou slučkou a ako nakonfigurovať optimálny pohybový systém pre každú os stroja
 
Rezervujte si miesto

Základy výkonu motora: Pohyb 101 online

Štvrtok, April 27, 2023, 11 a.m. ET

Plňte svoje ciele v oblasti pohybového výkonu s istotou. Tento kurz ponúka nové pohľady na širokú škálu tém vrátane úlohy typu spätnej väzby, rozlíšenia spätnej väzby a vplyvu zotrvačnosti
 
Rezervujte si miesto

Aký je ideálny motor pre vaše robotické kĺby?

Motor bez kompromisov : TBM2G

Získajte najvyššiu hustotu krútiaceho momentu pri požadovaných rýchlostiach vo vyhotovení optimalizovanom pre roboty s minimálnym nárastom teploty. TBM2G znamená už žiadne kompromisy.

Čítaj blog

Spravny partner môže podporiť úspech Vášho obranného programu

Inžinieri čelia mnohým výzvam, aby udržali krok s ich neustále sa vyvíjajúcimi požiadavkami na letectvo a obranu. Ako môžete byť inovatívnejší a ambicióznejší vo svojom návrhu pohybu, inžinierstve a dodávke a zároveň zmierniť riziko spôsobené dodávateľským reťazcom a vládnymi nariadeniami?

Čítaj blog

Rozlišovanie techník brzdenia pre Váš servosystém 

Streda , Marec 29, 2023, 11:00 a.m. ET
 
Správne brzdenie servomotorom je nevyhnutné pre bezpečnosť zamestnancov pri zachovaní výrobných požiadaviek. Ako si však vybrať, ktorá technika brzdenia je vhodná pre vašu aplikáciu? Táto relácia skúma aplikácie pre bezpečné, dynamické a bezpečné dynamické brzdenie

Rezervuj miesto

 Marcové školiace akcie

Zaregistrujte sa na živé stretnutie alebo získajte odkaz na záznam

Krok za krokom programovanie pre AKD Basic

Self-paced course 

Chcete zo svojho  AKD BASIC vyťažiť maximum? Naučte sa, ako programovať pohybové príkazy a vytvárať komplexné pohybové slučky a prerušenia v tomto online kurze s vlastným tempom.

Prihlásenie

Uzemnenie, tienenie a lepenie na zníženie elektromagnetického rušenia

Utorok, Marec 9, 2023, 11:00 a.m. ET

Zmiernenie elektromagnetického rušenia (EMI) je nevyhnutné pre udržanie presného pohybu bez prekvapení. Zistite, prečo sú tienené káble dôležité, ako správne pripojiť káble k zemi a ako overiť, či uzemnenie funguje správne.
 
Prihlásenie
 

Ako nastaviť AKD na úspech

Streda, Marec 22, 2023 11:00 a.m. ET

Začínate s nastavovaním servopohonu? Už máte skúsenosti, ale hľadáte tipy na efektívnejší proces nastavenia? Táto relácia je pre vás! Postupujte a zistite, ako minimalizovať čas nastavenia, aplikovať osvedčené postupy a vytvoriť presný pohyb – krok za krokom. 
 
Prihlásenie

Advanced Motion s AKD

Štvrtok, Marec 23, 2023, 11:00 a.m. ET

Vytvárajte zložité pohybové úlohy, identifikujte mechanickú poddajnosť a zvýšte výkon zvládnutím programovacích a diagnostických nástrojov zabudovaných do AKD.
 
Prihlásenie

Diferenciačné techniky brzdenia pre váš servosystém

Streda, Marec 29, 2023, 11:00 a.m. ET 

Správne brzdenie servomotorom je nevyhnutné pre bezpečnosť zamestnancov pri zachovaní výrobných požiadaviek. Ako si však vybrať, ktorá technika brzdenia je vhodná pre vašu aplikáciu? Táto relácia skúma aplikácie pre bezpečné, dynamické a bezpečné dynamické brzdenie.

Prihlásenie

Lineárne motory MOOG

Lineárne motory Moog, dostupné v rôznych možnostiach konfigurácie, poskytujú dynamické a presné polohovanie lineárneho pohybu pre robotiku, automatizáciu výroby, spracovanie, balenie, testovanie a simuláciu a ďalšie priemyselné aplikácie

L3S and L3SK linear motors

Nízkoprofilové vzduchom chladené lineárne motory L3S a kvapalinou chladené L3SK od Moog sú navrhnuté pre vysoko dynamické aplikácie. Motory L3S a L3SK sú trojfázové synchrónne lineárne motory so železným jadrom, ktoré sú dodávané vo forme aktívnych častí (vstavané motory). Lamináty a trojfázové vinutie uložené v ich drážkach tvoria feromagnetický zväzok, ktorý zase tvorí primárnu časť. Tento primárny prvok je excitovaný permanentnými magnetmi v sekundárnom priestore, umiestnenými v štandardnom, statickom poli a používaným ako magnetická dráha.

Oba motory série L3S a jeho kvapalinou chladený variant L3SK ponúkajú jedny z najširších výkonových rozsahov v odvetví. Štandardné modely poskytujú trvalé menovité sily v rozsahu od 150 do 7 500 N pre sériu L3S a 300 až 12 000 N pre sériu L3SK, keď sa ako chladivo používa voda. Vzduchom chladený rad L3S môže byť navyše zaťažený výrazne vyššími silami a prúdmi, než aké vznikajú pri nominálnych rýchlostiach. Na porovnanie, kvapalinou chladený rad L3SK má takmer dvojnásobný výkon a výstupný výkon ako jeho vzduchom chladený náprotivok (L3S) s rovnakými rozmermi. Ďalšou výhodou série L3SK je, že môžu pracovať pri vyšších teplotách okolia.

Modulárna konštrukcia dvoch radov lineárnych motorov podporuje veľké množstvo možností. Okrem toho môže Moog ponúknuť plne prispôsobené riešenia vrátane:

 • Vinutie a špeciálne varianty izolácie pre systémy určené pre...
 • rôzne silové konštanty (od cca 40 do 1 000 N/A)
 • rôzne napätia medziobvodu (140 V, 330 V, 560 V, 700 V DC)
 • Zvýšené triedy IP
 • vzduchom chladený lineárny motor so zvýšenou triedou IP je model L7S
 • náprotivok s kvapalinovým chladením je L7SK.
 • Polohu výstupných káblov je možné zmeniť*

Charakteristika:

 • Navrhnuté pre vysoko dynamické aplikácie
 • Schopnosť preťaženia vysokou silou (L3S)
 • Vysoké hodnoty nepretržitej sily (L3SK)
 • Kvalitná výroba
 • Vysoká presnosť montáže
 • Dlhá životnosť a vysoká prevádzková spoľahlivosť

Výhody:

 • Vysoká presnosť polohovania
 • Vysoko prispôsobiteľné
 • Vysoká hustota výkonu
 • K dispozícii sú rôzne možnosti balenia

LNS Linearmotoren

Bez-železné ploché lineárne motory Moog série LNS sú navrhnuté pre vysoko dynamické aplikácie. Séria LNS sa vyznačuje synchrónnymi lineárnymi motormi, ktoré sú dodávané vo forme aktívnych častí (vstavané motory). Vďaka použitiu neferomagnetického materiálu je primárna časť motora vhodne ľahká a vysoko účinná, v podstate bez odporovej sily (žiadne ozubenie) a bez pulzácie príťažlivých síl.
Motory Moog LNS poskytujú trvalé menovité sily v rozsahu od 16 do 225 N. Pokiaľ ide o elektromagnetizmus, séria LNS je navrhnutá pre kapacitu preťaženia približne päťnásobok nominálnej sily. Vďaka tomu môžu byť zaťažené výrazne vyššími silami a prúdmi, než aké vznikajú pri nominálnych rýchlostiach.

Modulárna konštrukcia plochého lineárneho motora LNS bez železa podporuje veľké množstvo možností. Okrem toho môže Moog ponúknuť plne prispôsobené riešenia. Ponúkame zákaznícke špecifické systémy vinutia, ktoré sú navrhnuté pre rôzne silové konštanty (od cca 10 do 100 N/A), ako aj systémy vinutia a varianty izolácie pre rôzne napätia medziobvodov (140 V, 330 V, 560 V DC) .

Charakteristika:

 • Žiadne ozubenie
 • Navrhnuté pre vysoko dynamické aplikácie
 • Schopnosť preťaženia vysokým výkonom
 • Znížená hmotnosť
 • Kvalitná výroba

Výhody:

 • Plochý dizajn a kompaktné rozmery
 • Vysoká presnosť polohovania
 • Kompenzácia príťažlivých síl
 • Dostupné sú rôzne varianty balenia

Lepší pohyb prostredníctvom Motioneeringu

Ako použiť Motioneering na prispôsobenie Vašej aplikácie
Streda, Február 22, 2023, 11:00 a.m. ET
Zaregistrujte sa a zúčastnite sa živého stretnutia alebo získajte odkaz na záznam

Naučte sa používať tento výkonný online nástroj na dimenzovanie vášho systému zadaním typov mechanizmov, kritérií výberu produktov a ďalších. Môžete dokonca použiť Motioneering počas živého stretnutia na nastavenie veľkosti aplikácie spolu s inštruktorom

Prihlásenie

Vytváranie pokročilých pohybových profilov
Štvrtok, Február 23 2023, 11:00 a.m. ET
Zaregistrujte sa a zúčastnite sa živého stretnutia alebo získajte odkaz na záznam

Dimenzujte produkty a vytvorte komplexné pohybové profily pre ďalšie typy mechanizmov, ako sú dopravníkové systémy a elektrické valce. Táto relácia vás naučí osvedčené postupy, ktoré môžete použiť na akýkoľvek pohybový projekt

Prihlásenie

Vyriešte výzvy EO/IR na zemi, vo vzduchu alebo vo vesmíre

Udržanie stabilného cieľa napriek vibráciám a otrasom pohybujúceho sa pozemného vozidla. Spĺňa požiadavky na veľkosť, hmotnosť a výkon lietadla. Vydržať G-sily, teploty a žiarenie priestoru. Každý elektrooptický/infračervený systém predstavuje špecifické výzvy pohybového inžinierstva. Naučte sa ich riešiť.

Viac informácií...

P8000 Seria ovládačov krokových motorov

Ideálny ovládač Vášho krokového motora Kollmorgen  
 

Naše nové ovládače série P8000 posúvajú výkon a presnosť na ďalšiu úroveň. Prvý model, P80630-SDN, ponúka vynikajúcu presnosť v kompaktnejšom dizajne pre štítkovače, indexovanie, CNC, balenie, čerpadlá a ďalšie aplikácie vyžadujúce nízkorýchlostné riadenie pohybu z bodu do bodu pre pevné zaťaženie. A čoskoro pribudnú ďalšie tieto pokročilé ovládače.

Zisti viac

Krokový motor alebo servomotor ?

Tu je návod, ako sa rozhodnúť

Krokové motory a servosystémy majú výhody založené na ich odlišnom dizajne a prevádzkových princípoch. Pochopenie týchto rozdielov je kľúčom k výberu najlepšej technológie pre vašu aplikáciu. Pozrite si náš Blog v pohybe, kde nájdete prehľad najbežnejších scenárov výberu.

Čítaj blog

Chcete sa dozvedieť viac?

Obohaťte svoje znalosti o pohybe pomocou nášho nového sprievodcu „Krokový motor alebo servomotor: Ktorý by to mal byť? Prevedieme vás podrobnými úvahami o krútiacom momente a rýchlosti, prispôsobení zotrvačnosti, koordinácii osí, presnosti, rozlíšení a ďalších. K dispozícii je dokonca aj praktická rozhodovacia tabuľka, ktorá vám uľahčí výber

Stiahniute si príručku

Dimenzujte svoj motor a jazdite za pár minút

Nech je to jednoduché. Ak poznáte požiadavky svojej aplikácie, nástroj Motioneering vás prevedie k párovaniu motora a pohonu, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Začať

Rýchly,presný a spoľahlivý pohyn

Optimalizujte výkon svojho stroja na rezanie kovov s vysokým rozlíšením

Či už navrhujete nový alebo modernizujete existujúci stroj, výkon novej generácie závisí od dosiahnutia čo najpresnejšieho a najefektívnejšieho pohybu. Od vašej architektúry fieldbus až po vaše zariadenia so spätnou väzbou a ďalšie, tieto optimalizačné tipy môžu váš stroj povýšiť nad ostatných.

Prečítaj si sprievodcu

Objavte všetko, čo je potrebné vedieť o tom, ako fungujú servomotory

Zoznámte sa s históriou servomotorov, kľúčovými prvkami v ich dizajne a ako spätnoväzbové zariadenia a ovládacie prvky dopĺňajú systém. Dozviete sa tiež typy riadiacich slučiek – od najjednoduchších príkladov až po viaceré zabudované prúdové, rýchlostné a polohové slučky – ktoré umožňujú efektívnosť a presnosť serva.

Čítaj blog

AKD2G Servo Drives

Dajte svojmu stroju výkon

Integrované funkcie SafeMotionTM. Bezkonkurenčná konektivita. Vyššia hustota výkonu. Jednoduchšia použiteľnosť. Pohony AKD2G novej generácie vám umožňujú navrhovať ambicióznejšie stroje so schopnejším výkonom a sebavedomejším inžinierstvom.

Preskúmaj teraz

 

 

5 klúčových dôvodov,prečo zvážiť upgrade na servopohony AKD2G

Pohony AKD budú poskytovať skvelý výkon ešte mnoho rokov. Či už však inovujete existujúci stroj alebo navrhujete nový, disk AKD2G novej generácie ponúka niekoľko kľúčových vylepšení. Akú hodnotu môžu pridať vášmu stroju ?

Čítajte blog

Kompaktný, presný, výkonný

Optimalizujte výkon bezrámového motora 

Na optimalizáciu bezrámového motora pre vašu aplikáciu stačí päť krokov alebo menej. Vo väčšine prípadov sériový motor alebo cenovo výhodná štandardná modifikácia poskytne presné prispôsobenie a výkon, ktorý potrebujete – bez potreby vlastného vývoja. Zistite, aké ľahké to môže byť.

Preskúmaj teraz

Tri konštrukčné úvahy,ktoré naznačujú,že stroj potrebuje bezrámový motor

Potrebuje váš stroj pracovať na menšej ploche, poskytovať vyšší výkon alebo odolávať extrémnym podmienkam? Zistite, prečo je pravdepodobne váš bezrámový motor s priamym pohonom najlepšie riešenie.

Čítaj blog

Objavte bezrámové motory serie KBM

Eliminujte problémy s veľkým objemom a mechanickou zhodou komponentov prevodovky a zároveň poskytnite výnimočnú ochranu pred náročným prostredím. S KBM je to všetko možné

Preskúmaj teraz

Predstavte si výkon cobota

Motory pripravené na roboty vytvárajú nové možnosti

Váš kolaboratívny robot môže byť rýchlejší, silnejší, kompaktnejší a odolnejší. A môžete ho uviesť na trh rýchlejšie so zárukou konzistentnej kvality a dodávky bezrámového motora kdekoľvek na svete. Naučte sa, ako vytvoriť výnimočné schopnosti cobotov s Kollmorgenom ako vaším partnerom.

Preskúmaj teraz

Pripravené na dizajn. Pripravené na vystúpenie. Pripravené na škálovanie

Posuňte svoj dizajn cobota na novú generáciu výkonu a vyrobiteľnosti. Motory TBM2G sa spárujú so štandardným harmonickým prevodom, poskytujú najvyšší výkon a sú vždy dostupné vo veľkostiach, špecifikáciách a možnostiach, ktoré potrebujete

Získajte brožúru

TBM2G bezramové motory

Nové bezrámové motory TBM2G poskytujú hustotu krútiaceho momentu a rýchlosť novej generácie v kompaktnejšom balení. Sú pripravené prispôsobiť sa vášmu dizajnu, zvýšiť jeho výkon a rozšíriť až na plnú produkciu. Menšie motory pre veľké inžinierske nápady – ste pripravení?

Pozri video

TBM2G—Získajte všetky podrobnosti

Prehodnoťte možnosti bezrámového motora. Naučte sa filozofiu dizajnu série TBM2G, špecifikácie výkonu, cieľové aplikácie a ďalšie

Preskúmaj teraz

Vyberte si svoj TBM2G

Náš online nástroj na výber produktov vám môže pomôcť začať na ceste k nájdeniu ideálneho motora. Začnite kliknutím na Rotary Motors s priamym pohonom.

Vyskúšaj teraz

Zjednodušte konštrukciu stroja pomocou krokových motorov

Ak hľadáte presný pohyb s jednoduchým nastavením, vašou prvou voľbou by mali byť krokové motory. Ponúkajú polohovanie podobné servopohonu bez potreby zložitých zariadení so spätnou väzbou. Pozrite si výhody a spôsob, ako nájsť ten správny motor pre vás.

Zistiť viac...

Maximalny krutiaci moment, male rozmery

Séria motorov CT využíva inovatívne technológie chladenia a magnetické konštrukcie, ktoré poskytujú vyšší prúd a krútiaci moment pri nižšej teplote. Krokové motory CT môžu bez obáv znášať veľké mechanické zaťaženie vďaka predimenzovanej konštrukcii ložísk.

Zistiť viac...

Modulárne I/O terminály pre akékoľvek požiadavky

I/O terminály Koltmorgen AKT2G ponúkajú všetky funkcie, ktoré potrebujete na pripojenie digitálnych a analógových snímačov a akčných členov, kodérov, termočlánkov, zbernicových spojok a ďalších k zbernici EtherCAT® v reálnom čase. Vďaka automatickému rozpoznávaniu a automatickej konfigurácii nemôže byť pridanie týchto terminálov do vášho systému jednoduchšie.

Pozrite si možnosti

Krok do pohybu : Najlepšie aplikácie pre krokove motory

Potrebujete úplné servo ovládanie, alebo môže vašej aplikácii rovnako dobre poslúžiť aj jednoduchý a ekonomický krokový motor? Sledujte túto webovú reláciu na požiadanie, aby ste sa dozvedeli, ako krokové motory fungujú, ich výhody, najvhodnejšie aplikácie a ako si vybrať najlepší krokový motor pre svoje potreby.

Sledujte teraz

Certifikovaná bezpečnosť pre motory v nebezpečných oblastiach

Energetický prieskum a rafinácia, ťažba, mlyny na zrno a textil, lakovne a ďalšie: Každé nebezpečné miesto má veľmi špecializované požiadavky na pohyb. Získajte potrebné motory certifikované podľa globálnych noriem UL, ATEX, CSA a CCC a podporované servisom a podporou v rámci regiónu, regiónu

Viac iinformácií

Pri výbere motora odolného voči výbuchu budete najskôr chcieť porozumieť rôznym druhom nebezpečných miest a technikám konštrukcie motora, ktoré zaisťujú bezpečnú prevádzku. Získajte rýchly prehľad v našom novom príspevku Blog v pohybe.

Prečítajte si blog

Online, interaktívny, produktový výberový formulár od firmy KOLLMORGEN

Zistite, ako jednoduchý pohyb Perfect-Fit môže byť  Od krútiaceho momentu, rýchlosti a výkonu až po tvarový faktor, ovládacie  prvky a príslušenstvo - perfektné prispôsobenie je kľúčom k úspechu vašej aplikácie. Pomocou našich nástrojov na výber môžete s istotou vyberať pohybové produkty. Naše inštruktážne video vám ukáže, aké jednoduché to môže byť. Skontrolovať to!

 

Ako funguje servomotor?

Potrebujete servomotor? AC alebo DC? Kartáčovaný alebo bezkartáčový? Ako môžete presne ovládať jeho krútiaci moment, rýchlosť a polohu? V tomto webinári sme dostali odpovede na otázky o vašom servo systéme. Sledujte a učte sa kedykoľvek, kedykoľvek vám to vyhovuje!

Pozrite si Webinár.

Produkty Moog zabezpečujú úspešné pristátie spoločnosti Mars Rover

Spoločnosť Moog Inc. (NYSE: MOG.A a MOG.B) dnes oznámila, že vesmírne produkty spoločnosti zohrali rozhodujúcu úlohu pri úspešnom pristátí Perseverance Rover od NASA na Marse. Perseverance je najnovšou misiou NASA na prieskum Marsu a nadväzuje na úspech misie Mars Curiosity Rover z roku 2012.    Tím Moog navrhol, postavil a otestoval niekoľko komponentov nevyhnutných pre misiu. Počas posledného klesania riadili zostavy škrtiacej klapky Moog motory vstupnej kozmickej lode. Kozmická loď vstúpila do atmosféry rýchlosťou 12 500 míľ za hodinu, stabilizovala sa a znížila hladinu vozidla Perseverance Rover, kým sa približne o 16:00 úspešne nedotkla kráteru Jezero. ET dnes.


Moog zohral kľúčovú úlohu aj pri uvedení modelu Rover na Červenú planétu. Misia odstrelila z mysu Canaveral na Floride 30. júla 2020. Pohony Moog vyviedli nosnú raketu z atmosféry Zeme. Ďalej boli raketové motory Moog použité na riadenie kozmickej lode na sedemmiliónovej ceste dlhej 350 miliónov míľ, ktorá niesla model Perseverance Rover, čím sa zabezpečilo, že zostala v kurze aj pri rýchlosti 55 000 míľ za hodinu.  Vďaka tomu, že je Rover teraz bezpečne na Červenej planéte, bude technológia Moog túto misiu naďalej podporovať. Ventily a filtre Moog pomôžu udržať vrták Rover čistý pri kopaní vzoriek v priebehu jedného Marsu, čo je 687 dní Zeme.    

„Som hrdý na prácu, ktorú do tohto projektu vložili naši talentovaní a oddaní členovia tímu, aby zabezpečili jeho úspech. Ich vynaliezavosť a odhodlanie poháňajú inovácie a pokračujúci úspech spoločnosti Moog, našej miestnej komunity a skúmania svetov, ktoré presahujú náš vlastný, “uviedla Maureen Athoe, prezidentka segmentu Moog’s Space and Defense.    Steve Witkowski, manažér trhu pre vesmírnu elektroniku, dodal: „Od strojárov, ktorí vytvárajú individuálny hardvér, až po našich technikov integrujúcich jednotlivé komponenty do väčšieho systému, je to skutočne misia v misii. Je neuveriteľné myslieť si, že vaša práca je dôležitým prvkom pri skúmaní inej planéty. ““    

„Mars 2020 je ďalším veľkým krokom vpred v prieskume vesmíru a ďalším významným úspechom v segmente Moog’s Space and Defense,“ dodal Steve McDonald, manažér propulzného inžinierstva. „Vidieť, ako náš hardvér úspešne plní také dôležité poslanie, je inšpiratívne aj napĺňajúce.“