Bansbach Easylift preberá dánskeho výrobcu elektrických aktuátorov Concens

Bansbach easylift GmbH preberá dánskeho výrobcu elektrických pohonov Concens A/S v Esbjergu so spätnou platnosťou k 1.1.2022 a udržateľne posilňuje podnikanie v oblasti elektrických pohonov.

Spoločnosť Concens A/S vyvíja a vyrába elektrické pohony špecifické pre zákazníkov od roku 2003. Už viac ako 5 rokov Bansbach veľmi úspešne spolupracuje so spoločnosťou Concens ako spolumajiteľ a teraz strategicky rozširuje túto spoluprácu prostredníctvom úplného prevzatia. „Ako všetko v rodinnej firme Bansbach je aj táto akvizícia dlhodobou investíciou, ktorá bude prínosom pre výrobný závod v Lorchu aj Esbjergu.“ Hovorí Edgar Hahn-Bansbach, majiteľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Bansbach easylift.

Diverzifikácia produktov spoločnosti Bansbach easylift sa bude ďalej rozvíjať s cieľom doplniť úspešnú výrobu plynových pružín zmysluplným a udržateľným spôsobom a ďalej posilňovať a rozširovať závody v Dánsku a v Lorchu vo Švábsku s viac ako 300 zamestnancami.

Anna Bansbach, 4. generácia majiteľov rodinnej firmy, dodáva: „Teraz ide o to, aby sme ešte lepšie dokázali využiť vzájomné know-how a synergie, aby sme mohli naďalej spoločne rásť a pokračovať v písaní dlhodobo úspešných príbehov oboch spoločností. Tešíme sa na ešte intenzívnejšiu spoluprácu s našimi kolegami v Dánsku, z ktorej budú dlhodobo profitovať aj naši zamestnanci v Lorchu.“

Concens A/S, so sídlom v Esbjergu, Dánsko, vyvíja a vyrába elektrické pohony v obzvlášť štíhlom in-line dizajne. Vďaka tomu sa pohony veľmi ľahko integrujú do aplikácií v oblastiach, ako je medicína/rehabilitácia, konštrukcia špeciálnych vozidiel, priemysel, námorníctvo, inteligentná domácnosť alebo fitness, ktoré sú veľmi podobné aplikáciám, v ktorých sa už plynové pružiny využívajú. V Esbjergu momentálne pracuje 30 zamestnancov na výrobe, vývoji a predaji týchto zákazkových aktuátorov.