Piab griper LBG-50

LBG-50 je výsledkom dlhoročných skúseností s vývojom vlastného paletizačného end-of-arm-Tooling (EOAT). Jedná sa o kompletný, vopred pripravený uchopovač vriec, ktorý sa ľahko inštaluje, nastavuje a udržiava. Ponúka flexibilitu, aby sa zmestil na akýkoľvek valčekový dopravník na trhu, a s posuvnými preložkami sa manipuluje rovnako jednoducho vďaka  možnosti upgradu na báze vákua." s prísavkami Duraflex® a technológiou COAX®."
  
Manipulácia s vrecami zvyčajne predstavuje výzvu, pretože sú ťažké a flexibilné, no majú povrch citlivý na privretie, prepichnutie alebo hrubé zaobchádzanie. LBG-50 sa tomu vyhýba tým, že poskytuje jemné, ale pevné zdvihnutie, zatiaľ čo vstavaná horná upínacia doska zaisťuje vreco zhora počas pohybu. To zase umožňuje vyššiu rýchlosť cyklu.
  
Rameno aj rám LBG-50 sú vyrobené z hliníka, vďaka čomu je robustný a zároveň ľahký. Ďalšími pozitívnymi vlastnosťami sú flexibilná šírka, polohovanie prstov a veľkorysé možnosti montáže. Flexibilita sa týka aj ventilovej jednotky, ktorú je možné nakonfigurovať buď s Discrete I/O, Ethernet/IP alebo Profinet.