piSOFTGRIP® - mäkké chápadlo na báze vákua na manipuláciu s citlivými predmetmi

Spoločnosť Piab je hrdá na to, že predstavila nový nástroj na mäkké uchopenie piSOFTGRIP® vyvinutý špeciálne pre automatizáciu potravinárskeho priemyslu. Mäkký uchopovač na báze vákua uchopí citlivé a ľahké predmety neobvyklej geometrie alebo neobvyklého povrchu. Ďalšou možnou aplikáciou je zber drobných nepravidelne tvarovaných predmetov, ako sú hračky.

piSOFTGRIP® má tri uchopovacie prsty a vákuovú dutinu, všetko vyrobené z jedného kusu, čo vedie k jednoduchému a robustnému produktu. Sila, ktorá je poháňaná vákuom, sa dá ľahko nastaviť a regulovať pomocou úrovne podtlaku.
„PiSOFTGRIP® je cenovo výhodné riešenie pre citlivé a ťažko ovládateľné objekty. Mäkký gripper môže uchopiť predmety s priemerom do 50 mm. Plánujeme však nadviazať na toto prvé vydanie so zavedením väčších modelov neskôr, “hovorí Lennart Ryberg, globálny produktový manažér spoločnosti Piab.

Podtlakový nástroj na mäkké uchopenie sa dá jednoducho ovládať a inštalovať ako prísavka a používa rovnaké fittingy ako prísavky piGRIP®. Vďaka intuitívnemu a užívateľsky príjemnému dizajnu sa piSOFTGRIP® ľahko integruje do automatizovaných postupov, kde môže pomôcť zabezpečiť kvalitu produktov a zvýšiť celkovú produktivitu.

Vyrobené z detekovateľného silikónu schváleného pre priamy kontakt s potravinami v súlade s predpismi FDA 21 CFR a EU 1935/2004, vákuové chápadlo piSOFTGRIP® je prvé svojho druhu. S nebalenými, čerstvými a delikátnymi potravinami sa dá manipulovať bez rizika poškodenia v dôsledku rozdrvenia.

Silikónový vákuový uchopovač piSOFTGRIP® je tiež ľahký automatizačný nástroj, čo znamená, že pri montáži na ramená robota sa pridáva len veľmi málo prídavnej hmotnosti. Má stavebnú výšku približne 80 mm, čo umožňuje použitie aj tam, kde je obmedzený priestor.

 Piab rozširuje program piSOFTGRIP® o piSOFTGRIP® 30-3

Spoločnosť Piab predstavuje novú menšiu veľkosť mäkkého uchopovacieho nástroja piSOFTGRIP® vyvinutého špeciálne s ohľadom na potravinársky / čokoládový priemysel. PiSOFTGRIP® 30-3 je vynikajúce a nákladovo efektívne riešenie pre citlivé a ťažko uchopiteľné objekty. Uchopovaciu silu je možné ľahko ovládať jednoduchým nastavením úrovne podtlaku. Nový mäkký uchopovač dokáže uchopiť predmety s priemerom do 30 mm.

Nový Piab piSOFTGRIP®100-4

Piab predstavuje nový a najväčší piSOFTGRIP®100-4, vyvinutý špeciálne s ohľadom na automatizáciu potravinárskeho priemyslu. 

PiSOFTGRIP® 100-4 má štyri uchopovacie prsty a vie manipulpvať s predmetmi až do šírky 100 mm [3,93 palca]. Rovnako ako všetci ostatní členovia rodiny piSOFTGRIP® je vyrobený z jedného kusu, výsledkom čoho je jednoduchý a robustný produkt. Vákuové chápadlo vyrobené z detekovateľného silikónu schváleného pre priamy kontakt s potravinami možno použiť na automatizáciu manipulácie so všetkými druhmi čerstvých, nebalených a jemných potravín bez rizika ich rozdrvenia.

Vákuové chápadlá piSOFTGRIP® sa ovládajú a inštalujú rovnako jednoducho ako prísavka. Nevyžadujú žiadne špecifické programovanie. Aby sa zabezpečila správna sila uchopenia pre jemnú, ale bezpečnú manipuláciu s jemnými predmetmi, úroveň vákua sa dá jednoducho nastaviť.

PiSOFTGRIP® 100-4 je najväčšia verzia zo série chápadiel, ktorá pozostáva z trojprstovej verzie piSOFTGRIP® 50-3 a 30-3 na zber drobného ovocia a praliniek, ako aj z dvojprstovej verzie piSOFTGRIP® 50- 2, skvelé riešenie uchopenia pre malé, citlivé podlhovasté predmety, ako sú vaflové šišky alebo rybie rezy. 

loading...

Slavomír Brath

Tel: +421 37 7777 950
Mobil: +421 903 282 393
Fax: +421 37 7777 969
Email:sbr@bibus.sk