piSOFTGRIP® - mäkké chápadlo na báze vákua na manipuláciu s citlivými predmetmi

Spoločnosť Piab je hrdá na to, že predstavila nový nástroj na mäkké uchopenie piSOFTGRIP® vyvinutý špeciálne pre automatizáciu potravinárskeho priemyslu. Mäkký uchopovač na báze vákua uchopí citlivé a ľahké predmety neobvyklej geometrie alebo neobvyklého povrchu. Ďalšou možnou aplikáciou je zber drobných nepravidelne tvarovaných predmetov, ako sú hračky.

piSOFTGRIP® má tri uchopovacie prsty a vákuovú dutinu, všetko vyrobené z jedného kusu, čo vedie k jednoduchému a robustnému produktu. Sila, ktorá je poháňaná vákuom, sa dá ľahko nastaviť a regulovať pomocou úrovne podtlaku.
„PiSOFTGRIP® je cenovo výhodné riešenie pre citlivé a ťažko ovládateľné objekty. Mäkký gripper môže uchopiť predmety s priemerom do 50 mm. Plánujeme však nadviazať na toto prvé vydanie so zavedením väčších modelov neskôr, “hovorí Lennart Ryberg, globálny produktový manažér spoločnosti Piab.

Podtlakový nástroj na mäkké uchopenie sa dá jednoducho ovládať a inštalovať ako prísavka a používa rovnaké fittingy ako prísavky piGRIP®. Vďaka intuitívnemu a užívateľsky príjemnému dizajnu sa piSOFTGRIP® ľahko integruje do automatizovaných postupov, kde môže pomôcť zabezpečiť kvalitu produktov a zvýšiť celkovú produktivitu.

Vyrobené z detekovateľného silikónu schváleného pre priamy kontakt s potravinami v súlade s predpismi FDA 21 CFR a EU 1935/2004, vákuové chápadlo piSOFTGRIP® je prvé svojho druhu. S nebalenými, čerstvými a delikátnymi potravinami sa dá manipulovať bez rizika poškodenia v dôsledku rozdrvenia.

Silikónový vákuový uchopovač piSOFTGRIP® je tiež ľahký automatizačný nástroj, čo znamená, že pri montáži na ramená robota sa pridáva len veľmi málo prídavnej hmotnosti. Má stavebnú výšku približne 80 mm, čo umožňuje použitie aj tam, kde je obmedzený priestor.

loading...

Slavomír Brath

Tel: +421 37 7777 950
Mobil: +421 903 282 393
Fax: +421 37 7777 969
Email:sbr@bibus.sk