DDT - Digital Displacement Technology

Digital Displacement® prinesie novú generáciu hydrogenerátorov a hydromotorov pre zvýšenie produktivity a účinnosti strojov.
 

DANFOSS - Artemis Intelligent Power

Spoločnosť Danfoss získala väčšinový podiel v spoločnosti Artemis Intelligent Power Ltd. (AIP), výskumno–vývojovej a konštrukčnej organizácie so sídlom v Edinburgu, Škótsko. Spoločnosť sa špecializuje na vývoj hydraulických systémov. Akvizícia zahŕňa aj technológiu Digital Displacement® spoločnosti AIP, ktorá umožní spoločnosti Danfoss vyvinúť hydrogenerátory, hydromotory a systémy s najvyššou možnou úrovňou účinnosti, ovládateľnosti a zákazníckej flexibility. Danfoss založí v Edinburghu výrobný závod, aby mohol dodávať na trh výrobky pracujúce na technológii Digital Displacement®.

"Digitalizácia je kľúčovým prvkom v našom odvetví priemyslu a akvizícia AIP strategicky zapadá do nášho cieľa stať sa svetovým technologickým lídrom, lídrom v oblasti rýchlosti inovácií, účinnosti a ovládateľnosti. Technológia Digital Displacement® poskytne spoločnosti Danfoss konkurenčnú výhodu pri vývoji pokrokových produktov a systémov a ich uvádzaní na trh. Tím spoločnosti AIP má správneho podnikateľského ducha a agilný prístup. Teším sa na to, že ich môžem privítať v spoločnosti Danfoss," hovorí Eric Alström, prezident spoločnosti Danfoss Power Solutions.

Spoločnosť Artemis Intelligent Power Ltd. sa stane spoločným podnikom medzi spoločnosťami Mitsubishi Heavy Industries (MHI) a spoločnosťou Danfoss, s väčšinovým akcionárskym podielom spoločnosti Danfoss.
Jeff Herrin, viceprezident pre výskum a vývoj spoločnosti Danfoss Power Solutions, dodáva: "Spoločnosti Danfoss Power Solutions a AIP sa už niekoľko rokov tešili zo vzájomnej spolupráce pri vývoji technológie Digital Displacement®. Tešíme sa na komerčné uvedenie technológie Digital Displacement® v novej rodine hydrogenerátorov. Spoluprácou s AIP a MHI sa tieto rozvojové aktivity urýchlia a rozšíria. Skutočne sa teším na úzku spoluprácu s kolegami z MHI s cieľom plne rozvinúť potenciál podnikania a súvisiacich technológií AIP."

"Pokiaľ ľudia budú potrebovať kopať, stavať a orať, budeme potrebovať stroje, ktoré nám budú pomáhať. Ale tento segment trhu naliehavo potrebuje nákladovo efektívne digitálne technológie na zníženie množstva emisií a zvýšenie automatizácie. Som nadšený, že naša technológia a náš tím boli uznaní za kľúčovú súčasť tohto riešenia popredným svetovým výrobcom. Rovnako ako MHI aj spoločnosť Danfoss považuje vývoj technológií šetriacich energie za základ svojho budúceho podnikania," hovorí Niall Caldwell, výkonný riaditeľ spoločnosti Artemis Intelligent Power Ltd.

Akvizícia ešte podlieha potrebným súhlasom príslušných orgánov. Predpokladá sa, že akvizícia bude úplne dokončená v priebehu štvrtého štvrťroka 2018. Strany neoznámili kúpnu cenu ani iné podmienky.

Artemis Intelligent Power Ltd., spoločnosť bola založená v roku 1994. Je to spoločný podnik pozostávajúci z tímu inžinierov a technikov špecializujúcich sa na vývoj hydraulických systémov. Ich technológia hydraulického pohonu vykazuje vysokú spoľahlivosť a cenovú efektívnosť. Spoločnosť je vlastníkom mnohých celosvetových patentov a ochranných známok. Spoločnosť bola až doteraz 100% dcérskou spoločnosťou spoločnosti Mitsubishi Heavy Industries (MHI) , Japonsko. Ďalšie informácie sú na adrese www.artemisip.com.

DANFOSS  elektrizoval pasové rýpadlo

Stavenisko s nulovými emisiami

Danfoss Editron dodal spoločnosti Pon Equipment AS technológiu batériového pohonu na elektrifikáciu 25-tonového pásového rýpadla.
Danfoss pomohol premeniť pásové rýpadlo s dieselovým pohonom na plne elektrické s batériovým pohonom. Toto by malo pomôcť naplniť požiadavku nórskej vlády na staveniská s nulovými emisiami. Použitie stavebných strojov s dieselovým pohonom predstavuje asi 20 percent všetkých emisií CO₂ v Oslo. Nová politika bola prijatá s cieľom podporiť radikálny návrh Nórska, ktoré sa v roku 2016 zaviazalo, že sa do roku 2030 stane klimaticky neutrálnym.

Tomi Ristimäki, riaditeľ predaja spoločnosti Danfoss Editron povedal: "Z-line Cat 323F Z je čistý, zelený, inovatívny stroj. Využíva výkonný softvérom riadený pohonný systém EDITRON. Máme silný vzťah s Pon Equipment. Toto v kombinácii s našimi skúsenosťami s elektrifikáciou ťažkých stavebných strojov významne pomohlo dotiahnuť tento projekt do úspešného konca. Sme radi, že sme dodali technológiu pre spoločnosť Pon Equipment, ktorá pomohla uspokojiť požiadavku zo strany stavebného priemyslu pre rýpadlá s nulovými emisiami."

Stroj môže pracovať až 7 hodín pri menovitom zaťažení na jedno nabitie batérií. Elektrické rýpadlo má nulové emisie a je výrazne tichšie ako súčasné dieselové stroje, preto je ideálnym pre použitie v mestských zastavaných územiach. Pohonné systémy EDITRON sú robustné a kompaktné, s inteligentnými softvérovými ovládacími prvkami, ktoré sú vhodné pre hybridné a elektrické aplikácie v rozsahu výkonu od 30 kW do 2000 kW.

Eivind Hafslund, projektový manažér pre špeciálne výrobky spoločnosti Pon Equipment povedal: "Rozhodnutie pre spoluprácu s Danfoss Editron bolo jednoduché. Spoločnosť je uznávaná ako kľúčový dodávateľ technológií pre elektrifikáciu stavebných strojov. Danfoss Editron má tiež cenné skúsenosti na aplikačnej úrovni, ktorá je rozhodujúca pre úspech v tomto odvetví. Pohonný systém EDITRON je svetovou jednotkou, pokiaľ ide o výkon a parametre. Jeho účinnosť a robustnosť sú rozhodujúce pre náročné požiadavky stavebného priemyslu.“

Elektrifikácia pásového rýpadla prináša našim zákazníkom mnoho výhod. Napríklad nižšie emisie stroja, bezpečnejšie a spoľahlivejšie pracovné operácie a kratší čas finančnej návratnosti. Prvý komerčný stroj je teraz vo výrobe. Už sme dostali ďalších sedem objednávok od zákazníkov v Nórsku a Škandinávii. Rovnako je o tieto stroje záujem z Nemecka, Francúzska, Holandska a Veľkej Británie."

loading...

Peter Lauko

Tel.: +421 37 7777 955
Mobil: +421 903 282 644
Fax: +421 37 7777 967
Email:lp@bibus.sk

Jaroslav Tvrdoň

Tel.: +421 37 7777 954
Mobil: +421 914 336 525
Fax: +421 37 7777 967
Email: tvr@bibus.sk

Vladimír Begáň

Tel.: +421 37 7777 954
Mobil: +421 914 336 527
Fax: +421 37 7777 967
Email:vbe@bibus.sk