Vákuová uchopovacia jednotka piCOBOT®

piCOBOT® je vákuová ejektorová jednotka s integrovanými ovládacími prvkami, veľkými vizuálnymi indikátormi stavu a ľahko použiteľným displejom. K dispozícii s generickým elektrickým rozhraním, ako aj s niekoľkými možnosťami rozmerov mechanických montážnych dosiek v súlade s normou ISO 9409-1, umožňuje jeho konfiguráciu pre spoluprácu s akýmkoľvek spolupracujúcim robotom a menšími priemyselnými robotmi. Je držiteľom certifikátu Universal Robots a pripevňuje sa priamo na rameno robota UR (ISO-9409-1-50-M6). Ako možnosť namontovania prísavky priamo na závit piCOBOT® je možné k jednotke piCOBOT® bez problémov pripojiť nastaviteľný uchopovač s dvoma prísavkami. Je vybavený plug-in softvérom (URCaps) pre programovateľné zariadenie (teach pendant), čo uľahčí inštaláciu, nastavenie a začatie používania.

Piab nový Cobot paletizačný nástroj

CPT (Cobot Palletizing Tool) je inteligentný a kompaktný cobot uchopovač, ktorý umožňuje zákazníkom získať viac produktov súčasne. Jeho viaczónový povrch uchopovača zachytáva niekoľko krabíc, dokonca aj rôznych tvarov, v rovnakom cykle. Zatiaľ čo jeho ľahké telo umožňuje vyššiu priepustnosť na jeden odber.

Vrátane ventilovej jednotky piSMART® ďalej zaisťuje maximálnu potrebnú rýchlosť operácií. Zdvihnutím niekoľkých kartónov a ich premiestnením naraz, v kombinácii s malou hmotnosťou ramena cobota s chápadlom ako takým, sa výrazne zníži opotrebenie robota, čo vedie k dlhšej životnosti robota. CPT pozostáva z vákuovej jednotky a sacej dosky, ktorá zachytáva kartóny. V prípade potreby inej konfigurácie je potrebné vymeniť iba saciu dosku. To znižuje náklady na koncové nástroje a zároveň poskytuje najvyššiu možnú flexibilitu.

Mini Cobot Gripper (MCG) Piab

Najmä pokiaľ ide o uchopovače cobotov, malý je výkonný. S hmotnosťou len 270 gramov je MCG pravdepodobne najľahším cobotovým chápadlom na svete. Zdvíha diely až do hmotnosti 5 kilogramov a môže byť flexibilne vybavený širokou škálou sacích jednotiek.

Čím menší a ľahší uchopovač cobot je, tým väčšia zdvíhacia kapacita je k dispozícii na premiestnenie tovaru napríklad z regálu do krabice na odoslanie – čo je proces, ktorý sa neustále zvyšuje s rastúcim dopytom po elektronickom obchode.

Kombinácia ejektoru s integrovanou technológiou vákuového ejektora COAX® a samostatnými uchopovacími adaptérmi umožňuje maximálnu flexibilitu. Toto je ešte viac umocnené pomocou jednotky Quick-Click Tool - changer, pretože umožňuje výmenu z jednej uchopovacej dosky na druhú v priebehu niekoľkých sekúnd bez použitia náradia vďaka svojmu plug and play dizajnu. Integrovaná vákuová technológia Piab, COAX®, minimalizuje spotrebu energie a ponúka bezpečné a rýchle držanie vďaka vysokému počiatočnému prietoku vákua.

loading...

Slavomír Brath

Tel: +421 37 7777 950
Mobil: +421 903 282 393
Fax: +421 37 7777 969
Email:sbr@bibus.sk