MOOG servo motory 

Servomotory Moog sú elektronicky komutované synchrónne striedavé motory s budením permanentným magnetickým poľom, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre vysoko dynamické priemyselné aplikácie v servopohonoch, kde sú často polohovacie časy 30 ms alebo menej.

Kompaktný dynamický bezkartáčový servomotor Moog

Kompaktný dynamický bezkartáčový servomotor Moog (tiež nazývaný Fastact G) ponúka jeden z najširších výkonových rozsahov v tomto odvetví so štandardnými modelmi, ktoré sú k dispozícii pri hodnotách krútiaceho momentu od 0,15 do 77 Nm (1,3 až 681 lb-in). Modulárny dizajn je podporovaný rôznymi možnosťami aplikačných technikov spoločnosti Moog, ktoré sú schopné dodávať plne prispôsobené riešenia.

Maximálny dynamický bezkartáčový servomotor Moog

Inovatívny servomotor Moog Maximum Dynamic Brushless Servo Motor (tiež nazývaný Fastact J) rieši vyvíjajúce sa potreby dynamiky a vyššieho výkonu v rôznych vysoko dynamických priemyselných aplikáciách.

Bezkartáčový servomotor Moog Fastact H

Bezkartáčové servomotory série Moog Fastact H sú motory s permanentnými magnetmi, ktoré vynikajú svojou extrémne vysokou úrovňou výkonu a vysokou rýchlosťou zrýchlenia. Motor Fastact H je k dispozícii v širokej škále veľkostí, s menovitým krútiacim momentom od 0,4 Nm do 831 Nm a špičkovým krútiacim momentom od 1,8 Nm do 1712 Nm. Poskytujú vysoký nepretržitý a špičkový výkon a vynikajúcu dynamickú odozvu.

Servomotor Moog AM

Servomotor Moog AF (12 pólov) je kompaktný motor s vysokou hustotou výkonu. Je určený pre dynamické servo aplikácie, kde sú potrebné malé rozmery (najmä kratšia dĺžka) a vysoký krútiaci moment v širokom rozsahu rýchlostí as premenlivým zaťažením.

Vstavané servomotory AME a AFE

Moog AMW (6-pólové) a AFW (12-pólové) vodou chladené servomotory sú navrhnuté pre dynamické servo aplikácie. Krútiaci moment a výstupný výkon týchto servomotorov sú takmer dvojnásobné v porovnaní s prírodne chladenými verziami.

Moog AML ventilátorom chladené motory

Servomotor chladený ventilátorom Moog AML (6 pólov) je určený pre vysoko dynamické servo aplikácie. Samostatné vetranie umožňuje oveľa vyšší trvalý krútiaci moment a výkon v porovnaní s prírodne chladenými verziami

Integrované riešenia

Moog Animatics predstavuje najmodernejší SmartMotor™ Class 6 D-Style

Moog Animatics s potešením oznamuje uvedenie svojej novej triedy 6 produktov radu D-Style SmartMotor™. Tento nový SmartMotor rozširuje rozsah aplikácií už dobre známeho, všestranného, ​​programovateľného servopohonu, ktorý pozostáva z motora, viacotáčkového snímača absolútnej hodnoty, zosilňovača a ovládača pohonu, ako aj dôležitých komunikačných rozhraní, ako je USB, dve rozhrania priemyselného Ethernetu ( možno použiť ako rozhranie EtherCAT®, PROFINET® alebo Ethernet IP) a štandardizované pripojenia RS-232/RS-485 a CAN.

Nové SmartMotors triedy 6D sa vyznačujú kompaktným dizajnom, nižšími celkovými nákladmi a jednoduchým dizajnom, a preto nemajú na trhu konkurenciu. Výhody tejto novej rodiny produktov predstavujú rozhodujúci rozdiel pri vývoji nových aplikácií a uľahčujú dovybavenie existujúcich systémov. Používatelia a vývojári tak znižujú náklady na vývoj strojov a časy výstavby.

„Ako popredný dodávateľ plne integrovaných servomotorov v tomto odvetví neustále pracujeme na zlepšovaní výkonu nášho SmartMotoru,“ povedal Ray Walsh, generálny riaditeľ Moog Animatics. „Zavedením série Class 6D sa nám podarilo zvýšiť rozsah výkonu na 1 kW a v porovnaní s predchádzajúcimi sériami ponúkame výrazne vyšší krútiaci moment pri rovnako kompaktnom dizajne. Táto zvýšená hustota výkonu v kombinácii s rozhraním Industrial Ethernet a viacotáčkovým absolútnym enkodérom jasne odlišuje nové SmartMotors od konkurenčných produktov.

Väčšie výkonové spektrum motora triedy 6D spolu s rozšíreným rozsahom prevádzkových teplôt (-20°C až +100°C) umožňuje jeho využitie vo výrazne širšom spektre aplikácií, napríklad v dopravných systémoch bez vodiča, v r. poľnohospodárskej automatizácie a v širšom spektre aplikácií priemyselnej automatizácie. To spĺňa neustále sa zvyšujúce požiadavky výrobcov strojov a konštruktérov, ktorí potrebujú všestranný, presný a plne integrovaný systém pohonu.
S bezbatériovým absolútnym enkodérom, samostatnými vstupmi/výstupmi s napájaním 24V (pre samostatné napájanie zosilňovacieho stupňa a logiky), možnou prídržnou brzdou a jednoduchou možnosťou pripojenia k diagnostickým zariadeniam cez USB dosahuje Class 6D SmartMotor výrazné zlepšenie. v efektívnosti systému, pretože sa minimalizujú zdroje chýb, zjednodušuje sa odstraňovanie problémov a tým sa znižujú prestoje počas údržby alebo výpadky napájania.

„Keď vývojári a dizajnéri hľadajú kompaktné, výkonné a mimoriadne spoľahlivé riešenie pohonu a cenovú efektívnosť a flexibilnú štruktúru, je trieda 6D SmartMotor tou najlepšou voľbou, akú môžu urobiť,“ zhŕňa Walsh.

Viac informácií nájdete tu www.moog.de

O Moog Animatics

Moog Animatics, značka spoločnosti Moog Inc. od roku 2011, je globálnym lídrom v integrovaných automatizačných riešeniach. S viac ako 30-ročnými skúsenosťami s technológiou pohonov má americká spoločnosť už mnoho rokov pobočky v Nemecku a Japonsku a rozsiahlu predajnú sieť po celom svete. Viac informácií o Moog Animatics nájdete na www.animatics.com.

O firme Moog

Moog Inc. je globálny dizajnér, výrobca a integrátor komponentov a systémov presného riadenia. Moog Industrial Group navrhuje a vyrába vysoko spoľahlivé produktové riešenia a služby využívajúce technológie Motion Control a Power/Data, pričom kombinuje najlepšie technológie vo svojej triede s odbornou konzultačnou podporou v celom rade vysokohodnotných aplikácií v energetike, priemyselných strojoch, stavbe lodí, testoch. a simulačné sektory, aby sme vymenovali aspoň niektoré. Vo fiškálnom roku 2021 dosiahla priemyselná skupina Moog tržby vo výške 892 miliónov USD s celkovým počtom 40 pobočiek po celom svete. Je súčasťou Moog Inc. (NYSE: MOG.A a MOG.B) s celkovým obratom 2,85 miliardy USD.

Viac informácií o Moog na www.moog.de.

Legenda

Obrázok 1: Moog Animatics SmartMotor™ Class 6 D-Style bez prídržnej brzdy, ©Moog Animatics
Obrázok 2: Moog Animatics SmartMotor™ Class 6 D-Style s brzdou, ©Moog Animatics

Servomotor integrovaný do pohonu (DI2020)

Nový integrovaný servopohon s integrovanou výkonovou elektronikou pre decentralizované architektúry strojov a požiadavky IP65 / 67

  • Decentralizované riešenie umožňuje zníženie počtu pripojení a možných porúch
  • Citlivé úspory nákladov vďaka zníženej kabeláži (bez spätnej väzby)
  • Decentralizovaná architektúra šetrí až 90% priestoru v kabinete
  • Vysoké rozlíšenie a vysoká rýchlosť vzorkovania jeho regulačných slučiek poskytujú vysokú presnosť a rýchle vykonávanie pohybov

Motory s vysokým krútiacim momentom

Nový primárny pohybový systém vrátane servopohonov s vysokým výkonom, servopohonov, regulátorov, systému riadenia energie, napájacích zdrojov a softvéru s výkonom do 1 MW

  • Vysoký výkon a vysoká dynamika pre vysokú produktivitu stroja
  • Škálovateľná architektúra systému, prispôsobiteľný hardvér a kolaboratívne inžinierstvo
  • Kvalifikovaný pohybový systém s dodávateľským reťazcom schopný splniť vaše dodacie lehoty a očakávania dostupnosti

Dynamický bezkartáčový servomotor Moog s ochranou proti explózii

Dynamický bezkartáčový servomotor Moog Explosion Proof (nazývaný tiež G49X) je navrhnutý a vyrobený v súlade s prísnymi normami CE (VDE), pričom využíva robustné komponenty s overenou spoľahlivosťou v drsných podmienkach tepelného a nárazového zaťaženia.

 

loading...

Kristián Gyenes

Tel.: +421 37 7777 920
Mobil: +421 903 717 015
Fax: +421 37 7777 929
Email:gk@bibus.sk