Stauff

 • Meracie prípojky – minimess ( hrdlá, adaptéry a spojky )
 • Meracie hadice
 • Manometre ( ručičkové, digitálne )
 • Prenosné meracie elektronické zariadenia vrátane potrebných snímačov (tlak, teplota, otáčky, prietok)
 • Zariadenia na sledovanie stavu kvapalín (sledovanie znečistenia, stavu pracovnej kvapaliny)
 • Rúrkové a hadicové objímky ( PP, PA, hliník, nerez... )
 • Hladinomery
 • Teplotné snímače a spínače
 • Prietokomery
 • Guľové ventily ( 2, 3 a 4 cestné )
 • Škrtiace a spätné ventily
 • Plniace a odvetrávacie hrdlá
 • Hydraulické skrutkovania
 • SAE príruby, bloky...

Multi-Line typu MLC

Firma STAUFF - Walter Stauffenberg GmbH rozširuje svoj sortiment o radu príchytiek

Multi-Line príchytky STAUFF rady MLC umožňujú jednoduché a bezpečné upevnenie viacerých káblových, hadicových alebo potrubných vedení, len s jedným telesom príchytky. Na výber sú prevedenia pre 2, 3, 4 alebo 6 vedení.

Rada MLC sa opiera o originálne STAUFF príchytky štandardnej rady podľa normy DIN 3015 (Časť 1) v troch rozličných stavebných veľkostiach, určených pre všetky bežné priemery vedení od 6 mm až po 25,4 mm.

Produktové znaky

 • Príchytka Multi-Line MLC má vlastnosti, ktoré tlmia hluk a vibrácie, čo je dôležitý príspevok pre ochranu životného a pracovného prostredia.
 • Ponúka upravené uloženie potrubných, hadicových alebo káblových vedení.
 • Rýchlu a jednoduchú montáž.
 • Redukuje dĺžku montáže využitím malého množstva jednotlivých komponentov.
 • Kompaktná a tým priestorovo a hmotnostne úsporná konštrukcia.

Elektricky vodivé príchytky STAUFF

Rozširujú produktové portfólio

Originálne príchytky SATUFF z elektricky vodivého polypropylénu PP-EC rozširujú už aj tak široký produktový program na upevňovanie potrubných a hadicových vedení.
Nový materiál PP-EC sa na rozdiel od doteraz používaných materiálov spracováva už pri procese vstrekového odlievania. To ho robí atraktívnym hlavne pri sériovej výrobe.
Elektricky vodivé plastové príchytky prichádzajú k použitiu ako alternatíva ku uchyteniam z kovu napríklad pri sypkých materiáloch alebo cementárňach.  

Teplotný senzor s platinovým meracím elementom PT100

Teplotný senzor s platinovým meracím elementom PT100 od firmy STAUFF umožňuje meranie teploty oleja značne rýchlejšie a presnejšie.

Tieto kompaktné senzory reagujú bez obvyklého oneskorenia na teplotné výkyvy v hydraulickej nádrži. Regulované množstvo tepla, k tomu zodpovedajúci potrebný výkon chladiča a doba jeho chodu, ako aj na toto potrebná energia sú výrazne redukované. Ako následok tohto utrpí hydraulické médium menšie starnutie pôsobením tepla.     

Toto všetko chráni naše životné prostredie a vašu peňaženku!     

Senzor je umiestnený na mieste spodnej dutej skrutky používanej pri klasických optických a opticko-elektrických ukazovateľoch hladiny. Preto pri výmene Vášho starého teplotného senzora za nový väčšinou nie je potrebné robiť ani ďalšie vrty do Vašej hydraulickej nádrže. Alternatívne je všakdostupná aj montážna súprava.

 Nový online katalóg STAUFF Connect

Hydraulické potrubné šrúbenia a príslušenstvo teraz na viac ako 350 stranách nového katalógu. 

Náš dlhoročný partner STAUFF prezentuje nový digitálny produktový katalóg STAUFF Connect.
V aktuálnej verzií 02/2021 bolo doplnených do jednotlivých produktových skupín viac ako 400 nových položiek.

Katalóg na stiahnutie

Online katalóg 

 Produktový plagát s úplným prehľadom potrubných a hadicových príchytiek podľa DIN 3015

BIBUS SK, s.r.o ako dlhoročné zastúpenie firmy Walter Stauffenberg GmbH & Co. KG na Slovensku Vám prináša prehľadný plagát príchytiek STAUFF podľa DIN 3015.

Získajte úplný prehľad bežných komponentov pre:

 • Štandardnú radu podľa DIN 3015
 • Ťažkú radu podľa DIN 3015
 • Dvojitú radu podľa DIN 3015
 • Plagát vo formáte DIN A1 je dostupný vo viacerých jazykoch a na požiadanie Vám ho vieme zaslať aj vo vytlačenej forme.

Ventily série BBV-2

Rozsiahle testovanie umožnilo zvýšenie maximálneho operačného tlaku ventilov BBV-2 série (menovitých rozmerov DN20 a DN25)

Viacej sa dozviete:

https://www.stauff.com/mailing/en/TU-37-EN

 Zmena značky: Voswinkel sa mení na Stauff  

Skupina Stauff si upevňuje pozíciu ako „Single-Source“ naďalej.

Zavedením vlastného programu potrubných fitingov „Stauff Connect“ a prevzatím firmy Voswinkel GmbH v Apríli 2015 sa skupina Stauff vyvinula sukcesívne na skutočného „Full-Linera“ pre produkty hydraulických vedení. Pre posilnenie vnímania firmy ako „Single Source“ urobilo vedenie spoločnosti rozhodnutie začleniť produktovú značku Voswinkel pod značku Stauff. 

Rýchlospojky a hadicové armatúry z produkcie firmy Voswinkel predstavujú podstatnú  zložku produktového portfólia skupiny Stauff. Toto obsahuje celkovo viac ako 40.000 komponentov a hydraulického príslušenstva z vlastnej produkcie, pre využitie v strojárskej výrobe a údržbe zariadení.
V budúcnosti budú už všetky produkty dodávané pod značkou Stauff.

Spoľahlivý proces vo Vašej výrobe a aplikáciách

Zvlášť jednoduché a bezpečné pripojenie meracích a monitorovacích zariadení.

Okrem prietoku je tlak bezpochyby najdôležitejším parametrom a meracím faktorom v hydraulike. Tlak meracieho systému je preto najdôležitejšou a najčastejšie používanou metódou na monitorovanie, kontrolu, preventívny servis a údržbu hydraulicky ovládaných strojov a systémov. Je predpokladom ich ekonomického fungovania.

Skúšobné spojky zo skúšobného rozsahu STAUFF sa už plánujú počas projektovej fázy stroja a nainštalujú vo výrobných závodoch vo vhodných polohách hydraulického systému. Umožňujú prevádzkovateľom strojov a personálu údržby jednoduché a bezpečné pripojenie analógových, digitálnych meracích a zobrazovacích zariadení na dočasné, alebo nepretržité skúšanie tlaku v systéme a ďalších faktorov. V prípade potreby tiež umožňujú odvetranie systému, ako aj zhromažďovanie reprezentatívnych vzoriek tekutiny, napr. na analýzu stupňa kontaminácie kvapaliny. Tento typ pripojenia nevyžaduje žiadne nástroje a môže sa vykonávať aj počas prevádzky pri celkovom tlaku systému až do 630 barov (v závislosti od typu spojky).

Poistný ventil (guľový, alebo tanierový ventil) integrovaný do skúšobnej spojky sa otvára až po pripojení hydraulického testeru pomocou vhodných adaptérov alebo hadíc. To zaručuje bezpečné tesnenie spojenia bez únikov a nebezpečenstvo úniku kvapalín zo systému.

Testovacie spojky STAUFF nie sú zlisované po zasunutí vnútorných komponentov a tesnení ventilu, ale skôr uzavreté závitovou vsuvkou v plne automatizovanom procese. Nielenže tento dizajn prispieva k maximálnej presnosti a spoľahlivosti procesu vo výrobe, ale tiež zabezpečuje správnu funkciu spojok. Ochrana proti vibráciám, ktorá zabraňuje samovoľnému odpojeniu ochranného kovového krytu vibrácií v systéme, je ďalšou konkurenčnou výhodou.

Pre dokončenie testovacieho spojenia v uhlíkovej oceli sa STAUFF spolieha na povlak zinku / niklu, ktorý sa osvedčil už mnoho rokov. Zabezpečuje viac ako 720 hodín odolnosti voči korózii červenej hrdze / základného kovu v komore so soľnou sprchou v súlade s normou DIN EN ISO 9227. Povlak bez chrómu preto presahuje najvyššie požiadavky vzhľadom na odolnosť a trvanlivosť a tiež vyhovuje platným smernicami ELV, REACH a smerniciam RoHS.

Verzie z nehrdzavejúcej ocele V2A a V4A sú všeobecne dostupné skladom. Alternatívne materiály a povrchy sú k dispozícii na požiadanie.
 

Prenosný rezací kruh SPR-PRC-H

Akumulátorové prenosné lisovacie zariadenie pre rýchlu montáž spojov hydraulických vedení.

Zariadenie je určené na lisovanie tvarovacích prstencov na koncoch potrubných vedení až do vonkajšieho priemeru 42mm.  

 STAUFF Katalóg App

Často aktualizované a kompletné katalógové informácie o komponentoch STAUFF a VOSWINKEL, hydraulické príslušenstvo z 10. skupín výrobkov v anglickom aj nemeckom jazyku 
Bezplatná aplikácia katalógu STAUFF pre mobilné zariadenia, t. j. smartphony, alebo tablety, ktorá je teraz k dispozícii prostredníctvom bežných kanálov:

Viac informácií v priloženej brožúre.

Samozrejme, celý katalóg produktov je stále dostupný v online katalógu STAUFF na adrese www.stauff.com/catalogues, ktorú môžete použiť na zobrazenie, sťahovanie alebo vyžiadanie tlačených alebo digitálnych kópií pamäťovú kartu CROM alebo USB - bezplatne a bez akýchkoľvek ďalších povinností.

Brožúra PDF Download

loading...

Viliam Moravec

Tel.: +421 37 7777 953
Mobil: +421 903 720 733
Fax: +421 37 7777 968
Email:vmo@bibus.sk

Jaroslav Tvrdoň

Tel.: +421 37 7777 954
Mobil: +421 914 336 525
Fax: +421 37 7777 967
Email: tvr@bibus.sk

Vladimír Begáň

Tel.: +421 37 7777 954
Mobil: +421 914 336 527
Fax: +421 37 7777 967
Email:vbe@bibus.sk