Elektrické a pneumatické vyvážené zviháky Movomech

Mechbalancer
Inovatívny vyvážený pneumatický reťazový zdvihák

Mechbalancer je vyvážený pneumatický reťazový zdvihák často používaný pre manipulácie s vysokou frekvenciou zdvihov, možno ho výhodne kombinovať s jednoduchým 'hákovým' typom koncového adaptéra alebo typom s pneumatickou blokovaciu funkcií. Má nízku vlastnú hmotnosť, maximálny zdvih 1,5 m a maximálne zaťaženie 50 kg. Rýchlosť zdvíhania je hladká, ovládaná citlivým vodičom.

Mechbalancer sa montuje na koľajnicový systém, alebo na otočný žeriav inštalovaný na stene, alebo na stĺpe a jeho typický rozsah použitia zahŕňa manipulácia s dielmi v spracovateľskom priemysle, s ľahkými dielmi vozidiel, ďalej nakladanie paliet, alebo manipulácie pri dopravných pásoch, alebo valčekových dopravníkov a pod..

Mechspace
Flexibilný, vyvážený manipulátor

Mechspace je pneumatický posilňovač krútiaceho momentu, ktorého vynikajúca manévrovateľnosť umožňuje širokú škálu pohybov vo veľkom pracovnom priestore. Zdvihák je k dispozícii v dvoch veľkostiach, pre bremená do 70 kg, alebo 150 kg, a dodáva sa vyvážený pre rad rôznych bremien, alebo  vyvažovacích funkcií pre jedno, alebo viac bremien s nemennou hmotnosťou. Zdierka je zvyčajne inštalovaná v systéme koľajníc, ale je k dispozícii aj v stĺpovej montáži. Maximálny zdvih je 1000 mm.

Mechspace je jasnou voľbou, keď je dosah zdvíhacej plošiny veľmi dôležitý, napríklad keď obsluha manipuluje s malými predmetmi pod krytom extrudéra vo vozidlách, alebo v ťažko prístupných oblastiach. Jeho schopnosť krútiaceho momentu je výhodná pre komplexné manipulačné manévre, napr. pri uchopení a otáčaní excentrických zaťažení.

Medzi typické použitie Mechspace patrí napr. manipulácia s rôznymi dielmi vozidiel, napr. dverami, posuvnými strechami, sedadlami, čelnými sklami, sťahovacími strechami a iné. Možno ho použiť aj na uchytávanie montážnych nástrojov, napr. veľkých skrutkovačov.
 

Ján Plavák

Tel.: +421 37 7777 923
Mobil: +421 903 575 748
Fax: +421 37 7777 928
Email:jpl@bibus.sk