Vulkoprin nv navrhuje a vyrába celý rad polyuretánov a gúm, aby boli schopné odolávať extrémnym zaťaženiam a teplotám, vysokým rýchlostiam, opotrebovaniu a deformácii.

 • rodinná spoločnosť so sídlom v Tielte (Belgicko)
 • viac ako 55 rokov skúseností
 • vlastný dizajn, inžinierstvo a výroba
 • globálna zákaznícka základňa v odvetví manipulácie s materiálom, strojov a zábavných parkov

Objavte širokú škálu riešení kolies! Či už hľadáte ľahké kolieska alebo hnacie kolesá vysokozdvižného vozíka.

KVALITA PRE EXTRÉMNE OKOLNOSTI

„Riešenia kolies, ktoré vyrába Vulkoprin, musia byť schopné vydržať extrémne zaťaženie a teploty, vysoké rýchlosti, opotrebovanie a deformáciu,“ hovorí Bert Maes, CTOr a spolumajiteľ. Preto Vulkoprin vyvinul celý rad vysokokvalitných polyuretánov, vrátane svojho vlajkového produktu Vulkollan®. V posledných desaťročiach sa Vulkollan® stal uznávaným referenčným materiálom pre vysokovýkonné kolesá a kolieska.

Žiadnemu inému typu PU sa doteraz nepodarilo poskytnúť rovnakú vynikajúcu kombináciu vlastností vo veľkom rozsahu teplôt. „Pomocou polyuretánov Printhane ™ sa Vulkoprinu podarilo zvýrazniť určité vlastnosti pre špecifické aplikácie, napr. Printhane-X, ktorý bol vyvinutý špeciálne s ohľadom na rýchle horské dráhy, alebo Printhane GRIP pre väčšiu priľnavosť v prípade pohonných aplikácií,“ povedal Bert Maes.

Vysokozdvižný vozík a kolesá AGV

Hnacie, nosné a nosné kolesá
Kolesá pre vysokozdvižné vozíky s oceľovým alebo liatinovým stredom a elastickou, pevne spojenou pneumatikou z Vulkollan® 92° Shore A pre všetky súčasné značky vysokozdvižných vozíkov.

Tlakové pásové kolieska
POB kolieska s valcovým oceľovým ráfikom a pevne spojenou pneumatikou z vysoko kvalitného polyuretánu, takzvaného Vulkollanu. Tieto prémiové nasadzovacie pásy s kolieska z pevnej syntetickej gumy sú extrémne odolné proti opotrebovaniu a majú veľmi nízky valivý odpor.

Kolieska paletových vozíkov
Paletové valčeky a riadené kolesá sú k dispozícii z Vulkollan ®, nylonu a gumy. Pre rýchle aplikácie vysokozdvižných vozíkov odporúčame náš vysokokvalitný polyuretán Printhane-X 95° Shore A.

AGV kolesá
Prispôsobené riešenia.

Vlastnosti Vulkollan®

Nízka hlučnosť prevádzky, minimálny valivý odpor, vysoká dynamická zaťažiteľnosť, vysoká odrazová pružnosť, nezanecháva stopy, vysoká odolnosť proti prerezaniu a šíreniu roztrhnutia, dobrá ochrana podlahy.
hydrolýze odolná úprava stredu kolesa do teplého a vlhkého prostredia, elektricky vodivý Vulkollan®, alternatívne tvrdosti pre väčšiu trakciu a vyššiu nosnosť.

Hnacie kolesá a vodiace kolesá

Hnacie kolesá

Kolesá s liatinovým alebo oceľovým zváraným stredom a elastickým, pevne spojeným plášťom z VULKOLLAN® 92° Shore A.: farba svetlohnedá. extrémne odolná proti opotrebovaniu + vysoká nosnosť.
Dostupné s vŕtaním H7 a drážkou pre pero.
Použitie: dopravníky, pohonné jednotky, bubny, čistenie odpadových vôd,…
Možnosti: kužeľové puzdro, drážka P9, bez drážky pre kľúč, dorazová skrutka, drážky na behúni, elektricky vodivý Vulkollan®, úprava stredu kolesa odolná voči korózii, úprava pneumatiky Vulkollan® odolná voči hydrolýze, alternatívne tvrdosti Shore dostupné na požiadanie pre väčšiu trakciu alebo nosnosť,…

Vodiace kolesá

Typ „WU DP“ – pneumatika zo vstrekovaného polyuretánu Printhopan® 59° Shore D: farba svetlohnedá, vysoko odolná proti opotrebovaniu + vysoká nosnosť, dodávaná s presným guľôčkovým ložiskom ZZ alebo 2RS, alternatívne tvrdosti Shore dostupné na požiadanie pre väčšiu trakciu alebo vyššiu záťaž kapacita.
Typ „VK RK“ – valec s oceľovým stredom a elastickým, pevne spojeným plášťom z Vulkollan® 92° Shore A: farba svetlohnedá, extrémne odolná proti opotrebovaniu + vysoká nosnosť, dodávaná s presným guľôčkovým ložiskom ZZ alebo 2RS.
Nylonové valčeky – dostupné na požiadanie v vstrekovanom polyamide PA6 a liatom polyamide Printalon G: farba biela, extrémne odolná voči nárazom a nárazom, ultra vysoká nosnosť v liatej verzii.

Zákaznícke prevedenia

Stále ste nenašli, čo ste hľadali? nerob si starosti.

Zažite luxus individuálnej technickej podpory predaja! Vulkoprin preloží vaše nápady a základné náčrty na stôl v CAD výkrese, výsledkom čoho je prototyp alebo hotový výrobok, ktorý spĺňa vaše požiadavky. Preto naši inžinieri používajú širokú škálu metód, aby ponúkli najlepšie možné a nákladovo efektívne riešenia. Všetky produkty sú 3D modelované a podrobené FEM simulácii s cieľom optimalizovať rozmery, využitie materiálu a výkon. Akonáhle to bude dokončené, naše najmodernejšie výrobné zariadenie s vysoko automatizovanými presnými strojmi sa postará o zvyšok. 

Kolesá pre horské dráhy

Kolesá s hliníkovým stredom:

S elastickým, pevne ohraničeným plášťom z Vulkollan® 92 alebo 95 Shore A. Farba: svetlohnedá. Extrémne odolná proti opotrebovaniu, vysoká nosnosť, nízky valivý odpor, výborný odraz a minimálne hromadenie tepla.
S elastickou, chemicky viazanou pneumatikou Printhane X 92, 95 alebo 97 Shore A. Farba: čierna. Extrémne odolná proti opotrebovaniu, vysoká nosnosť, nízky valivý odpor, výborný odraz a minimálne hromadenie tepla. Špeciálne navrhnuté pre vysokorýchlostné horské dráhy.

Priemyselné a vysokovýkonné kolesá a kolieska polyuretán a Vulkollan®

Kolesá s hliníkovým, liatinovým alebo oceľovým zváraným stredom s

Elastická, pevne spojená pneumatika z Vulkollan® 92 Shore A.
Farba: svetlohnedá. Nezanechávajúce stopy, extrémne odolné voči opotrebovaniu, vysoká nosnosť na presných guľôčkových ložiskách až do 10 000 kg.
Elastické TPU alebo liate PU. Shore A. Farba: červená alebo oranžová. Nezanechávajúce stopy, vysoká nosnosť na valčekových alebo presných guľôčkových ložiskách.
 

 • Pevné kolieska z lisovanej ocele s dvojitým guľôčkovým prevodom.
 • Utesnené a odolné voči nárazom.
 • Vysokovýkonné oceľové zvárané kolieska s dvojitým guľôčkovým krúžkom alebo presnými guľôčkovými ložiskami.
 • Pre časté otáčanie: utesnené a extrémne odolné voči nárazom.

Voliteľné

 • Korózna úprava stredu kolesa.
 • Pneumatiky vyrobené z Vulkollan® s prísadami proti hydrolýze
 • Elektricky vodivý Vulkollan.
 • Smerový zámok 4 x 90°.
 • Alternatívne rozmery dosky na jednoduchú požiadavku.

Priemyselné a vysokovýkonné kolesá a kolieska z polyamidu

Polyamid PA6: Vysoká odolnosť proti opotrebovaniu, nárazu a nárazu na klzných / valčekových alebo presných guľôčkových ložiskách. Liaty polyamid Printalon G: Extrémne odolný voči nárazom a nárazom s ultra vysokou nosnosťou až 10 000 kg na presných guľôčkových ložiskách.

 • Pevné kolieska z lisovanej ocele s dvojitým guľôčkovým prevodom. Utesnené a odolné voči nárazom.
 • Oceľové zvárané kolieska pre veľké zaťaženie s dvojitým guľôčkovým krúžkom alebo presnými guľôčkovými ložiskami pre časté otáčanie: utesnené a extrémne odolné voči nárazom.

Voliteľné

 • Smerový zámok 4 x 90°.
 • Alternatívne rozmery dosky na jednoduchú požiadavku.

Valčeky na prepravu skla a guľôčkové kolieska

Guľôčkové kolieska pre transportné stoly v sklárskom priemysle. Hladko otočný a známy ako „ORIGINÁL“.

 • Elastická prírodná guma 70 Shore A / Farba čierna.
 • Printhopan 92 Shore A / Farba svetlohnedá. .
 • Hnacie kolesá pre dopravné pásy. Veľmi pevná a samosťahovacia na osi.

Elastická prírodná guma 85 Shore A / Farba čierna.
Valčeky na prepravu skla. Vysoko odolná proti opotrebovaniu a nezanecháva stopy na klznom ložisku.

Stred z polyamidu a plášť z Vulkollan® 92 Shore A / Farba svetlohnedá.

„PRINTHANE“: PU od Vulkoprinu

Materiál s vysokou odolnosťou proti opotrebovaniu.
Riešenie pre montážne linky v automobiloch, ako sú polohovacie prvky, ochrana bitov pre pneumatické náradie proti poškodeniu lakom, manipulátory a pod.
Stierky, klzné podložky, miešačky betónu, deliace prvky atď. pre betonársky priemysel.
Elastický materiál na spojky, formovacie podušky na lisovanie a ohýbanie.
Listy pre čistiace stroje, dopravné pásy, chrániče radlice snežných pluhov, obloženia pieskovacích kabín atď.
Polotovary, ako sú okrúhle, štvorcové, obdĺžnikové a rúrkové tyče atď.
Pripravené na rezanie, vŕtanie, sústruženie, frézovanie na bežných kovoobrábacích strojoch.
Kryty na výrobu obalov, tyče pre rezacie stroje, kryty valčekov atď. pre kartónový a papierenský priemysel.
Chránič a tlmič hluku.
Výrobky na mieru, ako sú bezpečnostné brány atď.

loading...

Ján Plavák

Tel.: +421 37 7777 923
Mobil: +421 903 575 748
Fax: +421 37 7777 928
Email:jpl@bibus.sk