SUN Hydraulics

 • Ventily pre reguláciu tlaku
 • Ventily pre reguláciu prietoku
 • Brzdové ventily
 • Rozvádzače
 • Proporcionálne ventily
 • Elektromagnetické ventily
 • Logické ventily
 • Špeciálne prevedenia ventilov
 • Radové pripojovacie dosky
 • Medzidosky pre vstavané ventily
 • Pripojovacie dosky k motorom Danfoss, Staffa, Eaton
 • Bloky pre vstavané ventily

SUN Hydraulik – nové technológie, nové charakteristiky, výhodnejšie ceny

Výrobca hydraulických ventilov SUN Hydraulik prezentuje, vďaka neustálemu vývoju svojich technológií a optimalizácií geometrií prúdenia média, ďalšie vylepšenia svojich produktov.

SUN rozširuje svoju „rodinu“ Flex ďalšími magnetickými ventilmi.

Nové ventily postupne nahradia súčasné prevedenia, ktoré budú k dispozícii ešte do 31.12. 2019.

V tabuľke sú uvedené typy nových a súčasných ( výbehových ) ventilov :

Atraktivitu nových ventilov zaručujú nasledovné vylepšenia :

 • Rovnaké kavity a funkcie umožňujúce jednoduchú vymeniteľnosť.
 • Výhodnejšia cena.
 • Lepšie výkonové vlastnosti.
 • Testovanie s 1 mil. cyklov pri max. pracovnom tlaku a max. prietoku.
 • Použitie High-Power cievok Flex-série 740.
 • Použitie cievok chránených proti výbuchu Flex-série 747.
 • Max. pracovný tlak 350 bar.
 • Štandardne zinok-niklovaná povrchová úprava.

Všetky technické údaje k novým typom ventilov sú uvedené na internetovej stránke https://www.sunhydraulics.com/

Digital Logic Valve: Malé riešenie pre veľké výsledky

Sun Hydraulics predstavil najmenší, vysokorýchlostný logický ventil so zníženým príkonom. Typický reakčný čas tohto miniatúrneho ventila, ktorý sa skladá iba z niekoľkých pohyblivých častí je 10 ms. Nový rad elektromagnetických ventilov Digital Logic Valve (DLV) otvára cestu pre menšie a spoľahlivé riešenia v náročných podmienkach mobilných aplikácií, kde veľkosť, hmotnosť, rýchlosť a príkon sú veľmi dôležité parametre, ale tiež v priemyselných aplikáciách, kde neuveriteľne rýchly ventil môže pomôcť skrátiť pracovný cyklus stroja.

Prvý výrobok predstavený v rodine DLV je DLVB – je to veľmi rýchly 2-cestný, 2-polohový rozvádzač posúvačového typu s elektrickým ovládaním určený pre tlaky do 350 barov a prietok do 1 l/min, ktorý váži iba 58 g a meria len 61 mm. V spojení so štandardnou priemyselnou riadiacou jednotkou ponúka toto malé riešenie veľké výsledky, a nielen v existujúcich aplikáciách. S jeho typickým reakčným časom 10 ms pri zníženom príkone otvára príležitosti na riadenie moderných vysokovýkonných riešení v mobilných a priemyselných aplikáciách.

Mať menšie

Kto by nechcel zlepšiť prevádzkové parametre a zmenšiť rozmery v hydraulických aplikáciách? DLV prináša novú technológiu v spojení s inovatívnou konštrukciou – využíva elektromagnetickú cievku miniatúrnych rozmerov s optimalizovanými magnetickými vlastnosťami a malým zhora montovaným konektorom M12 na zmenšenie rozmerov a hmotnosti. Tým sa tiež zjednodušuje elektrické zapojenie prvkov a zmenšuje potrebný priestor pre integrovaný ventilový blok.

Obrázok nižšie ukazuje výraznú výhodu DLV oproti štandardným DAAL 2-cestným 2-polohovým rozvádzačom posúvačového typu s elektromagnetickým ovládaním v integrovanom ventilovom bloku.

Nielenže je možné skrátiť čelnú stranu bloku o 42% (v znázornenom príklade), ale s priestorovo úsporným konektorom je možné znížiť celkovú výšku – priestor potrebný na umiestnenie celého bloku je dramaticky menší. A s pripojovacím káblom M12 je systém vhodný pre prostredie s požadovaným krytím IP69K vhodným pre náročné mobilné aplikácie.

Robiť rýchlejšie

V hydraulike, "digitálny" ventil je dvojstavový prvok, ktorý môže spínať (On / Off) tak rýchlo, že prechod medzi stavmi je zanedbateľný. Pri použití ako logický prvok (DLV – s jeho rýchlosťou prestavenia v milisekundách), môže byť použitý na smerové riadenie prietoku, riadenie tlaku alebo reguláciu prietoku. Takýto krátky reakčný čas znamená, že môžete zvýšiť produktivitu stroja s výrazne skráteným časom pracovného cyklu.

DLVB, s typickým reakčným časom 10 ms, je dvakrát rýchlejší ako jeho brat DAAA a štyrikrát rýchlejší ako DAAL – oba sú 2-cestné elektromagneticky ovládané rozvádzače posúvačového typu.

Figure 1 – znázorňuje časovú odozvu normálne uzavretého DLV – otváranie

Figure 2 – znázorňuje časovú odozvu normálne uzavretého DLV – zatváranie

Spotrebovať menej

Optimalizované magnetické vlastnosti a použitie miniatúrnej cievky znamená, že DLV má príkon iba 2 W na držanie polohy a 15 W v špičke (typicky) – toto predstavuje až 90% úsporu energie v porovnaní so štandardným DAAL s 22 W cievkou. To znamená, že DLV ponúka lepšie prevádzkové parametre pri nižšom príkone a s menším stratovým teplom.

Myslieť vo veľkom

Využitím vlastnej koncepcie kavity T-8A od spoločnosti Sun, ktorá cez štandardné kartridžové ventily (využité ako riadiaci stupeň) poskytuje riadenie nepriamo riadených ventilov. Vďaka tomu je možné využiť tento malý a rýchly DLVB na vytvorenie potrebného riešenia pomocou štandardných komponentov – toto otvára široké spektrum príležitostí pre tento vysoko výkonný vstavaný ventil. Na obrázku vpravo je zobrazený DLV na vrchu smerového ventila DKJR8 určeného do prietoku až 480 l/min.

Sun Hydraulics ponúka veľa štandardných výrobkov, vrátane prvkov na riadenie tlaku, smeru prúdenia a prietoku s kapacitou do 1100 l/min s integrovanou kavitou T-8A. To znamená, že toto malé riešenie DLV môže priniesť veľké výsledky – predstavte si tento malý 58 g ventil, ktorý riadi 875 konských síl.

Dozvedieť sa viac

Vďaka inovatívnej konštrukcii a malému počtu pohyblivých dielov, rozširuje nový rad digitálnych ventilov (DLV) Vaše konštrukčné možnosti a pomáha vytvárať menšie a spoľahlivé riešenia, kde záleží na veľkosti a prevádzkových parametroch. Je to malé riešenie, ktoré prináša veľké výsledky.

Predstavenie tohto produktu obsahuje štyri verzie – 12 alebo 24 VDC cievkami, v prevedení normálne otvorený alebo normálne uzavretý. Špecifikácie produktov a súvisiace informácie nájdete na stránke produktu DLVB product page.

Rovnako ako pri všetkých ostatných hydraulických prvkoch, je pre optimálne prevádzkové správanie sa potrebná čistota hydraulickej kvapaliny a správna filtrácia, preto čoskoro budú k dispozícii aj verzie DLV ventilov so vstavaným filtrom.

loading...

Peter Lauko

Tel.: +421 37 7777 955
Mobil: +421 903 282 644
Fax: +421 37 7777 967
Email:lp@bibus.sk

Jaroslav Tvrdoň

Tel.: +421 37 7777 954
Mobil: +421 914 336 525
Fax: +421 37 7777 967
Email: tvr@bibus.sk

Vladimír Begáň

Tel.: +421 37 7777 954
Mobil: +421 914 336 527
Fax: +421 37 7777 967
Email:vbe@bibus.sk