Guličkové transportné jednotky Rulmeca

Guľkové transportné jednotky, rovnako ako všesmerové rolky, umožňujú pohyb dostatočne hladkých, tuhých a plochých balíkov v ľubovoľnom smere. Široký sortiment umožňuje najrôznejšie aplikácie a možnosti inštalácie s nosnosťou od 15 do 2 000 daN pre každú guľovú jednotku. Z tohto dôvodu sa nepoužívajú iba na dopravníky, ale aj na stroje a prepravné pracovné a montážne stoly v strojárenskom, metalurgickom priemysle atď., Na nakladanie a vykladanie vozidiel a na letiskové inštalácie. Osobitná pozornosť by sa mala venovať skutočnosti, že guľky by mali odolávať prepichnutiu alebo zahĺbeniu do povrchov obalu.

Séria SPL 500

Čierne polyamidové telesá majú rôzne vzory, ktoré umožňujú rôzne typy inštalácií a aplikácií. 
1 oceľová guľa sa valí na kalenej čiapočke naplnenej malými guľkami. Kĺzavý efekt je vždy zaručený plsteným tesnením, ktoré udržuje vlastnosti tejto série v pokojnom chode. Na požiadanie môžu byť dodané s hlavnou guličkou z nylonu.

Séria SPR

Celokovové telo s vonkajšími pozinkovanými časťami. Táto séria je oveľa silnejšia ako predchádzajúca a jej telo je možné pre verziu „L“ opracovať alebo hlboko nakresliť.

Séria SPS

Guľové jednotky tejto série sú celé vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, vyrábané podľa presných noriem a určené pre obzvlášť náročné a špecifické aplikácie, ako sú prevody a pracovné stoly pre obrábacie stroje, ťažké dopravníky, hutnícky priemysel atď.
Ich konštrukcia im umožňuje pracovať buď v aplikáciách „hore“ alebo „dole“. Predpokladá sa pružinové prevedenie pre špeciálne aplikácie. Umožňujú kompenzovať alebo zabrániť preťaženiu a nárazom a guľka sa úplne zmrští do čiapky. Hlavné guľky a malé podporné guľôčky sú prvotriednej kvality, čiapky sú kalené, telo podpory je leštené a tesnenia sú z filcu. U tejto série sa vykonávajú dôkladné testy kontroly kvality. Na požiadanie môžu byť dodané z rôznych materiálov a vzorov.
Všetky rozmery uvedené v tomto katalógu podliehajú toleranciám obrábania. Aj keď sú výkresy presné, nijako nezaväzujú výrobcu. Rulli Rulmeca si vyhradzuje právo na zmenu produktov kedykoľvek a bez predchádzajúceho upozornenia.

loading...

Ján Plavák

Tel.: +421 37 7777 923
Mobil: +421 903 575 748
Fax: +421 37 7777 928
Email:jpl@bibus.sk