MINIMUM SIZE – MAXIMUM POWER

miniBOOSTER oslavuje tento rok 30. výročie. 
Od roku 1994 je miniBOOSTER globálnym lídrom vo vývoji a výrobe hydraulických zosilňovačov.

Ako vstupujeme do našej štvrtej dekády, miniBOOSTER sa zmenil z malého výrobcu na svetového lídra v oblasti hydraulických zosilňovačov a systémov zosilňovačov. Aká jazda! Sme veľmi hrdí na to, čo sme za ten čas dosiahli.

Aj keď je zábavné obzerať sa späť na to, čo sme dosiahli, pevne sa zameriavame na vývoj, dodávky a podporu nových produktov, aby sme našim zákazníkom pomohli vyvinúť inovatívne a časovo úsporné produkty a procesy. Nedávno sme predstavili naše zosilňovače HC4H a HC6H, ktoré sú schopné tlaku 3 000 barov (40 000+ PSI), aby umožnili našim zákazníkom v odvetví uťahovania skrutiek riešiť väčšie projekty nákladovo efektívne. 

miniBOOSTER neustále hľadá spôsoby, ako vylepšiť naše produkty, aby pomohol zlepšiť, zrýchliť a zlacniť váš hydraulický systém.

Sme veľmi hrdí na obrovský inventár miniBOOSTER, ktorý vám zaistí najlepší produkt na trhu v priebehu niekoľkých pracovných dní – kdekoľvek na svete! Máme to na pultoch!

Maximalizujte silu a minimalizujte hmotnosť a veľkosť.

miniBOOSTER zvyšuje tlak v hydraulických zariadeniach.

Ponúkame vám energeticky efektívnejšie riešenia v kombinácii s praktickými výhodami ľahších, pevnejších, kompaktnejších a rýchlejších riešení nástrojov.

Uťahovanie skrutiek vo veterných turbínach.

Nemalo by byť žiadnym prekvapením, že miniBOOSTER je technológia zosilňovača, ktorú si zvolili lídri v odvetví uťahovania skrutiek. Dnes je uťahovanie skrutiek synonymom pre veterné turbíny.

Náročné aplikácie, ako je uťahovanie skrutiek, zdôrazňujú výhody používania miniBOOSTER. Uťahovanie skrutiek vyžaduje opakované a konzistentné cyklovanie smerom nahor od 1 500 barov (20 000+ PSI).

Tím odborníkov. Začína to hĺbkou našej vedomostnej základne. Je veľká šanca, že sme tam „boli a urobili to“ už predtým. Od konceptu až po podporu produktov má miniBOOSTER zdroje na uspokojenie potrieb našich zákazníkov.

Presnosť podľa návrhu. Presné utiahnutie niekoľkých kritických zostáv skrutiek je nevyhnutné na zabezpečenie dlhšej a bezpečnej prevádzky turbíny. Presnosť s miniBOOSTER je presne a opakovane dosiahnuteľná jednoduchým nastavením vstupného tlaku do zosilňovača.

Spoľahlivosť podľa návrhu. Zosilňovače miniBOOSTER na uťahovanie skrutiek nemajú dynamické tesnenia na predĺženie životnosti a obmedzenie údržby.

Čas je tu veľmi podstatný. Podľa návrhu sú zosilňovače miniBOOSTER až 5x rýchlejšie ako iné technológie zosilňovačov.

Potrebujete to hneď! miniBOOSTER udržiava veľké zásoby produktov. Viac ako 90% objednávok je odoslaných do 2-3 pracovných dní.

miniBOOSTER – prenosný multiplikátor M-HC7-DA

Prenosný multiplikátor M-HC7-DA je robustná jednotka určená pre pohon dvojčinných hydraulických valcov s multiplikáciou v oboch smeroch pohybu. Je určený pre najnáročnejšie priemyselné aplikácie. Rozsah vstupného pracovného tlaku je od 20 do 350 bar a minimálny prietok 2 l/min. Pričom výstupný tlak môže dosiahnuť až 2000 barov v oboch smeroch pohybu pri maximálnom prietoku do 40 l/min..

Spoľahlivosť je prvoradým hľadiskom konštrukcie, preto je M-HC7-DA je vybavený 12-mikrónovým filtrom a vizuálnym indikátorom zanesenia filtračnej vložky. Tým sa predlžuje životnosť a zabraňuje sa zbytočným prestojom.

Prenosnosť a jednoduchosť obsluhy – s hmotnosťou iba 14 kg a pohodlnou zdvíhacou rukoväťou možno M-HC7-DA ľahko preniesť tam, kde je to potrebné.
M-HC7-DA je poháňaný z existujúceho nízkotlakového hydraulického zdroja. Nie sú potrebné žiadne ďalšie nástroje. Všetky ovládacie prvky sú integrované do jednotky a poskytujú jednoduchý a spoľahlivý výkon.

Propagačné video – možnosti využitia násobičov tlaku miniBOOSTER v obrábacích strojoch

Násobiče tlaku miniBOOSTER nachádzajú široké uplatnenie v rôznych priemyselných odvetviach – demolačná technika, poľnohospodárstvo, ťažba ropy a zemného plynu.
Obrábanie je jedným z odvetví, kde sú násobiče tlaku veľmi rozšírené. Nachádzajú tu využitie z dôvodu ich malých rozmerov, nízkej hmotnosti, nízkych nákladov na prevádzku a údržbu.

Používajú sa hlavne na:

 • upínanie obrobkov a nástrojov
 • aretáciu polohy nástroja
 • uvoľňovanie nástrojov počas výmeny nástrojov
 • polohovanie pracovnej hlavy

MINIBOOSTER – Multiplikátory HC25 ; HC75 ; HC65D-D s brzdnými ventilmi

Minibooster predstavuje nové modely multiplikátorov HC25, HC75 a HC65-D s integrovanými brzdnými ventilmi.

Táto nová rada multiplikátorov so zabudovanými brzdnými ventilmi je dvojstupňovým vysokotlakovým riešením – spoľahlivo dodávajú plný prietok čerpadla až do nastaveného max. tlaku a potom sa automaticky aktivuje zosilňovač tlaku, čím sa vytvára požadovaný vysoký tlak.

Tlak začiatku multiplikácie je nastavený z výroby, ale dá sa ľahko nastaviť v teréne tak, aby vyhovoval skutočnému tlaku pohonného čerpadla. 

Multiplikátory je možné dodať v prevedení do potrubia, alebo pre montáž na dosku.

Maximálny tlak multiplikátora je 800 bar pri tlaku čerpadla do 210 bar a prietok čerpadla do 80 l/min. Na výber je veľké množstvo faktorov zosilnenia od 1,2 do 25.

Minibooster – zosilňovače tlaku

Používajú sa na zvýšenie vstupného nízkeho tlaku na požadovanú úroveň ( do 2000 bar ).

Oproti štandardným vysokotlakovým systémom majú nasledovné výhody:

 • Vyšší stupeň účinnosti a dlhšia životnosť systému ( pracujúceho pri nižšom tlaku ).
 • Kompaktný systém.
 • Zvýšenie bezpečnosti ( redukcia vysokotlakových častí ).
 • Integrované ventily.
 • Žiadne dynamické tesnenia.
 • Pomer zosilnenia tlaku prispôsobený aktuálnej požiadavke.

Najčastejšie aplikácie:

 • Hydraulické upínacie náradie.
 • Vstrekovacie lisy : upnutie foriem, vyťahovanie jadra.
 • Hydraulické náradie : nožnice, upínače...
 • Momentové kľúče.
 • Spojky pre otočné stoly.
 • Skúšobné vybavenia ( do 3000 bar ).
 • Nožnice na betón.
 • Agregáty.

Propagačné video – možnosti využitia násobičov tlaku miniBOOSTER v priemysle

Propagačné video – možnosti využitia násobičov tlaku miniBOOSTER v poľnohospodárskych aplikáciách

loading...

Peter Lauko

Tel.: +421 37 7777 955
Mobil: +421 903 282 644
Fax: +421 37 7777 967
Email:lp@bibus.sk

Jaroslav Tvrdoň

Tel.: +421 37 7777 954
Mobil: +421 914 336 525
Fax: +421 37 7777 967
Email: tvr@bibus.sk

Vladimír Begáň

Tel.: +421 37 7777 954
Mobil: +421 914 336 527
Fax: +421 37 7777 967
Email:vbe@bibus.sk