Danfoss

Danfoss je lídrom v návrhu, konštrukcii a výrobe servoriadení pre mobilné stroje. Výrobný program sa skladá z:

 • hydraulických servoriadení
 • elektro-hydraulických servoriadení
 • násobičov prietoku
 • prioritných ventilov
 • ventilových blokov
 • snímačov smerového riadenia

Servoriadenia môžu byť v prevedeniach:

 • s otvoreným stredom
 • load sense (LS)
 • bez spätnej reakcie do volantu
 • so spätnou reakciou do volantu
 • s rôznou konfiguráciou ventilov (spätné, dosávacie, poistné, ....)
 • s integrovaným prioritným ventilom
 • s rôznym faktorom zosilnenia prietoku
 • s variabilným riadením
 • s automatickým riadením cez GPS
 • atď.

DANFOSS – PVED-CLS   Bezpečné a inteligentné servoriadenie

Aktuátor Danfoss PVED-CLS je prvým inteligentným podsystémom pre elektrohydraulické servoriadenia, ktorý integruje všetky bezpečnostné funkcie.
Je v súlade so všetkými súčasnými právnymi predpismi a bezpečnostnými normami vrátane smernice Machine directive. Toto zariadenie zjednodušuje návrh vášho systému, skracuje čas potrebný na vývoj a urýchľuje váš čas uvedenia na trh.

Vlastnosti a výhody:

 • prvý inteligentný podsystém servoriadenia, ktorý integruje všetky bezpečnostné funkcie
 • TÜV certifikovaný podsystém servoriadenia 
 • rozhranie CAN-BUS
 • priame rozhranie pre pripojenie elektrického mini volantu, joysticka a automatickým navádzaním pomocou GPS (ISO 11873)
 • nastaviteľné cez PLUS+1® service tool
 • poskytuje optimálnu bezpečnosť a skracuje čas uvedenia na trh vďaka zjednodušenej architektúre systému a maximálnej kompatibilite

Akvizícia bola ukončená, divízia servoriadení spoločnosti Hydraulik Nord Fluidtechnik sa stala súčasťou Danfoss

Je nám potešením oznámiť, že divízia servoriadení spoločnosti Hydraulik Nord Fluidtechnik sa stala súčasťou spoločnosti Danfoss Power Solutions.

V decembri 2018 obe spoločnosti oznámili dohodu o akvizícii divízie servoriadení súkromnej spoločnosti Hydraulik Nord Fluidtechnik. Týmto Vás chceme informovať, že akvizícia bola úspešne ukončená 1. apríla 2019.

S ukončením akvizície začne okamžite integrácia medzi Danfoss Power Solutions divíziou smerového riadenia a nadobudnutou spoločnosťou. Ako bude integrácia pokračovať, budeme s vami zdieľať viac informácií a detailov. Zatiaľ budeme pracovať v doterajšom režime.

Hydraulik Nord Fluidtechnik

Danfoss podpísal dohodu o kúpe spoločnosti Hydraulik Nord Fluidtechnik, ktorá je významným dodávateľom systémov pre hydrostatické smerové riadenia (servoriadenia) mobilných strojov so sídlom v Parchime (Nemecko). Spoločnosť Hydraulik Nord Fluidtechnik zásobuje veľkých zákazníkov a ideálne zapadá do portfólia výrobkov spoločnosti Danfoss Power Solutions. Spojením spoločností Danfoss Power Solutions a Hydraulik Nord Fluidtechnik sa vytvorí silný globálny dodávateľ na trhu s hydrostatickými smerovými riadeniami.

"Ponuka inovatívnych a efektívnych produktov pre poľnohospodársky sektor je nevyhnutná pre zásobovanie potravinami v budúcnosti. Táto akvizícia potvrdzuje naše strategické zameranie na upevnenie si vedúcich pozícií v týchto kľúčových segmentoch trhu. Spolu s Hydraulik Nord Fluidtechnik, ako súčasťou našej divízie mobilnej hydrauliky, budeme mať ešte väčšiu ponuku výrobkov, z ktorej budú mať úžitok naši zákazníci v poľnohospodárskom ako aj iných segmentoch, "hovorí Eric Alström, prezident spoločnosti Danfoss Power Solutions.

Hydraulik Nord Fluidtechnik a Danfoss Power Solutions, tieto dva podniky budú spoločne významným dodávateľom s celosvetovou pôsobnosťou a excelentnými inžinierskymi schopnosťami.

"Hydraulik Nord Fluidtechnik je všeobecne známy vynikajúcou kvalitou svojich hydrostatických riadiacich jednotiek. Pričlenením spoločnosti Hydraulik Nord Fluidtechnik k spoločnosti Danfoss Power Solutions máme príležitosť ponúknuť ešte viac riešení hydrostatických smerových riadení s najlepšími parametrami vo svojej triede. Teším sa, že môžem privítať tím z Parchimu v rodine Danfoss. Spolu budeme stavať na skúsenostiach spoločnosti Hydraulik Nord Fluidtechnik a udržiavať silný vzťah s miestnou komunitou ako aj miestnou univerzitou, "hovorí Domenico Traverso, prezident divízie spoločnosti Danfoss Power Solutions.

Dr. Karl Werner, akcionár spoločnosti Hydraulik Nord Fluidtechnik dodáva: "Spojenie síl s Danfoss-om je skvelým krokom pre našu spoločnosť. Spoločne budeme mať viac kapacít a investícií pre ďalšie inovácie a pre rozvoj, a to s využitím našich zväčšených výrobných priestorov tak, aby sme rozšírili náš podiel na trhu. Toto je jedinečná príležitosť na využitie silných stránok oboch týchto spoločností. "

Akvizícia podlieha potrebným súhlasom príslušných orgánov a očakáva sa, že bude úplne dokončená v prvom štvrťroku 2019. Strany neuviedli kúpnu cenu ani iné podmienky nadobudnutia.

Hydraulik Nord Fluidtechnik – spoločnosť bola založená v roku 1970 a v roku 2013 bola kúpená rodinnou firmou Hydraulik Nord Group od spoločnosti Bosch Rexroth. Teraz je to samostatná dcérska spoločnosť pozostávajúca z dvoch divízií: Products business and Parts business. Parts business nie je súčasťou tohto obchodu. Viac informácií na stránke https://hn-group.com/en/companies/hydraulik-nord-fluidtechnik/

Danfoss – systém smerového riadenia strojov

Je veľké množstvo parametrov, ktoré musia byť zohľadnené pri výbere správneho systému smerového riadenia. Počínajúc vysokou rýchlosťou a presnosťou, cez nízku hlučnosť až po bezpodmienečnú bezpečnosť – všetky tieto požiadavky musia byť pretavené do spoľahlivého riešenia.

V spoločnosti Danfoss rozmýšľajú spolu s Vami – počas 50-tich rokov ako pôsobia v oblasti smerového riadenia strojov, sú schopní predvídať a napĺňať Vaše potreby a ponúkať inovatívne riešenia. Bez ohľadu na to, či vyrábate stroje pre poľnohospodárstvo, stavebníctvo alebo manipuláciu s materiálom, systémy smerového riadenia Danfoss Vám môžu ušetriť čas a peniaze.

Veľká výkonnosť smerového riadenia sú základom maximálnej produktivity a komfortu obsluhy. Riadenie musí reagovať „na dotyk“ a musí byť schopné plynulého zatáčania hoci aj v stiesnených priestoroch.

Danfoss prispôsobuje systémy smerového riadenia k Vašim aplikáciám, robí ich tak kompaktnými ako je to len možné. Používa robustné, vysokokvalitné komponenty, ktoré poskytujú najnižšie prevádzkové náklady a dlhú životnosť. Od najmenšej hydraulickej jednotky až po „inteligentné“ elektro–hydraulické riadiace systémy, výrobkové portfólio Danfoss dokáže splniť takmer všetky Vaše požiadavky.

Toto je to, čo Danfoss robí globálnym lídrom na trhu systémov smerového riadenia mobilných strojov:

 • systémy smerového riadenia pre takmer každú aplikáciu
 • najvyššia výkonnosť a možnosť rôznych potrebných funkcií
 • najvyššia produktivita a spokojnosť operátora
 • prvotriedne komponenty najvyššej kvality pre minimálne prevádzkové náklady
 • celosvetová podpora pre výrobky a aplikácie
loading...

Peter Lauko

Tel.: +421 37 7777 955
Mobil: +421 903 282 644
Fax: +421 37 7777 967
Email:lp@bibus.sk