Lanové izolátory ACE

Izolácie nárazov, tlmenia hluku a izolácie vibrácií sú v našom každodennom živote stále dôležitejšie. Lanové izolátory sú ideálne pro ložiská odolné voči otrasom a vibráciám. Splňujú tiež požiadavky vojenských predpokladov, ako sú špecifikácie MIL. Vďaka veľkej rozmanitosti možného prevedenia lanových izolátorov môžu izolovať od vibrácií širokú škálu rôznych záťaží. Rodiny WR, WRS a CR sú vhodné pre hmotnosti od niekoľko gramov až po niekoľko ton a sú absolútne bez údržbové.

Lanové izolátory sú obzvlášť dobre použiteľné v oblastiach, kde nie je možné použiť iné izolátory vibrácií kvôli extrémnym podmienkam, ako je teplo alebo chlad, kyseliny, morská voda, UV žiarenie atď. Lanové izolátory ponúkajú obzvlášť veľký využiteľný zdvih pružín, nízke vlastné frekvencie, nízky prenos rezonancie a rýchli pokles amplitúdy v prípade otrasov. Naviac sa u nich po dynamickom preťažení neprejavujú žiadne známky únavy.

Aplikácie

Tri nové rady produktov spoločnosti ACE sú vyrobené z lán z nerezovej ocele, majú špeciálny tvar a vďaka treniu medzi jednotlivými drôtmi majú nadpriemerné tlmenie pre každú aplikáciu. Skrutkovicové izolátory, krátke skrutkovicové izolátory a štvorcové izolátory sú vhodné pre rázové a vibračné impulzy v širokom spektre aplikácií. Sú vhodné pre širokú škálu rôznych aplikácií a pokrývajú značné spektrum možných záťaží od približne 300 g do 2 000 kg. Rozsah nízkych hmotností je predurčený pre ukladanie pevných diskov a meracích zariadení, zatiaľ čo rozsah vysokých hmotností sa používa napríklad pre prepravu kontajnerov a strojov, mimo iného aj  preto, že vďaka použitiu viac prvkov neexistujú prakticky žiadne horné hranice možností. To platí i pre ďalšie oblasti použitia, vrátane izolácie vibrácií a nárazov elektronických skriní, čerpadiel, kompresorov a všetkých druhov úložísk kamier. Tie sa používajú v autonómnych čistiacich strojoch, špeciálnych filmových a televíznych kamerách a v moduloch inštalovaných v dronoch.

Technické vlastnosti

Komponenty vyrobené z oceľového lana ponúkajú obzvlášť veľký využiteľný zdvih pružiny, nízke vlastné frekvencie, nízky prenos rezonancie a rýchly pokles amplitúdy pri otrasoch. Je možné používať ich v extrémnych teplotách a podmienkach prostredia od -130 °C do 260 °C. Okrem štandardných verzií z nerezových drôtov a hliníkových upevňovacích prvkov si užívatelia môžu u spoločnosti ACE voliteľne objednať kompletné varianty z nerezovej ocele. Tie sú vďaka ušľachtilému materiálu v priamom zrovnaní ťažšie a majú vyššiu odolnosť proti korózii, napríklad pri použitiu v slanej vode.

Variabilné možnosti upevnenia

Upevňovacie prvky je možné dodať so závitovými alebo hladkými otvormi. Možné sú i niektoré ďalšie kombinácie.

loading...

Slavomír Brath

Tel: +421 37 7777 950
Mobil: +421 903 282 393
Fax: +421 37 7777 969
Email:sbr@bibus.sk

Webové stránky dodávateľa

- Homepage výrobcu

- CAD súbory

- Online výber produktu

- Konfigurátor produktov

 ACE YouTube