Metrické guličkové skrutky

Nadpriemerná výkonnosť pre dnešné najprísnejšie požiadavky na nastavenie polohy
Thomson má široký sortiment metrických guličkových skrutiek, ktoré zahrňujú štyri odlišné rady výrobkov - Miniature, Fineline, Thomson NEFF a Precision Plus. Každá táto rada je navrhnutá tak, aby spĺňala unikátne požiadavky aplikácie.

Valcované guličkové skrutky Miniature
Miniatúrne valcované guličkové skrutkové zostavy predstavujú efektívne a úsporné riešenie v malom prevedení. Zostavy guličkových skrutiek majú priemer 4 až 14 mm a presnosť stúpania je 52 mikrónov / 300 mm. Kompaktné guličkové matice sú v ponuke od priemeru tela 11 mm a celkovej dĺžky 17 mm. Miniatúrne valcované guličkové skrutky sú ideálne pre laboratórne, polovodičové a zdravotnícke aplikácie.

Valcované guličkové skrutky FineLine
Valcované guličkové skrutkové zostavy FineLine sú navrhované a vyrábané pre zaistenie vysokej úrovne výkonnosti za dostupnú cenu. Guličkové skrutky sa vyrábajú pomocou patentovanej nemeckej technológie výroby presných skrutiek Thomson (PSF), ktoré umožňujú vysokú presnosť (štandardne 23 mikrónov / 300 mm) pri využití výrobnej efektivity valcovacích procesov. Guličkové skrutky sa vyrábajú jedným z dvoch systémov návratu guličiek (tlačítkový a koncový návrat) z vyztuženej ocele, čím sú extrémne trvanlivé, a preto ideálne pre vysokorýchlostné, vysoko záťažové alebo vysokoteplotné aplikácie. Každá matica sa štandardne dodáva s integrálnou plastovou krytkou pre ochranu proti trieskam alebo iným úlomkom. Valcované guličkové skrutky FineLine sú ideálne pre obrábacie centrá, továrenské automatizácie, balenie a aplikácie injekčného vstrekovania.

Valcované guličkové skrutky Thomson NEFF
Valcované guličkové skrutkové zostavy Neff sú v ponuke v širokej rade priemerov, stúpaní závitov a prevedení matíc — všetky sú navrhnuté tak, aby zaisťovali tichý a hladký chod a efektivnu výkonnosť. Štandardné guličkové skrutky NEFF sú valcované s presnosťou 50 mikrónov / 300 mm, na prianie sú bežne v ponuke s vyššou presnosťou. Guličkové matice zahrňujú jeden z troch unikátnych systémov návratu guličiek (v závislosti na priemere a stúpaní závitu použitej skrutky), zaisťujú dokonalé vedenie, nízke opotrebenie a hladký chod. Guličkové matice sa štandardne dodávajú s profilovanými gumovými krytkami, ktoré obsahujú mazivo a napomáhajú pri odpudzovaní jemných znečišťujúcich látok (prachu, strelného prachu, atď.). Valcované guličkové skrutky NEFF sú ideálne pre prácu s drevom, pre rezanie vodným lúčom, elektronické inštalácie a zdravotnícke aplikácie.

Presné brúsené guličkové skrutky Plus
Presné brúsené guličkové skrutkové zostavy Plus sú naše najprísnejšie výrobky so štandardnými hodnotami presnosti stúpania závitov 12 mikrónov / 300 mm. Tieto guličkové skrutkové zostavy zahrňujú našu guličkovú maticu FL s presným predbežným zaťažením podľa špecifikácie zákazníkov. Toto unikátne prevedenie matice umožňuje vysokú opakovateľnosť a vysokú tuhosť pre najnáročnejšie aplikácie s guličkovými skrutkami. Každá matica sa štandardne dodáva s integrálnou plastovou krytkou kvôli ochrane proti trieskam a iným úlomkom. Presné brúsené guličkové skrutky Plus sú ideálne pre aplikácie vyžadujúce vysokú opakovateľnosť a vysokú tuhosť (napr. vysoko presné obrábacie stroje).

 

loading...
  • thomson ballscrews metric 840x580

Ján Plavák

Tel.: +421 37 7777 923
Mobil: +421 903 575 748
Fax: +421 37 7777 928
Email:jpl@bibus.sk