Čeľuste skľučovadiel SCHUNK

Vysoké štandardy kvality a spokojnosť zákazníka stavia spoločnosť Schunk už mnoho rokov na vedúce miesto na trhu čeľustí pre sklľučovadlá. S viac než 1300 rôznymi štandardnými typmi pre všetky súčasné skľučovadlá sústruhov, ponúka spoločnosť Schunk najväčšiu štandardnú radu čeľustí na svete – všetky z nich sú vyrobené z vysoko akostnej ocele a hliníka.

Brúsená drážka a vrúbkovanie – kvalita, ktorá sa vyplatí!
Spoločnosť Schunk je celosvetovo prvým výrobcom, ktorý na svojich štandardných čeľustiach skľučovadiel vykonáva drážkovanie a jemné vrúbkovanie brúsením na miesto obvyklého frézovania. Výsledkom je zlepšená presnosť opakovania pri výmene čeľustí a zaistenie trvalej presnosti vo vrúbkovaní základnej čeľusti. Týmto spôsobom sú chránené Vaše horné čeľuste, základné čeľuste a skľučovadlo sústruhov – to Vám umožňuje šetriť Vaše peniaze. Brúsené vrúbkovanie taktiež zlepšuje stabilitu upnutia a kvalitu obrábaného povrchu obrobku, čím sa získavajú optimálne výsledky obrábania.

Čeľuste Quentes zo sklolaminátu – zamatové tlapky medzi čeľusťami skľučovadiel!
Spoločnosť Schunk je jediným výrobcom, ktorý ponúka zákazníkom čeľuste Quentes zo sklolaminátu. Tieto čeľuste vyrobené z plastickej hmoty, vystužené sklenými vláknami umožňujú upnutie už obrobených výrobkov, alebo výrobkov s upraveným povrchom, pretože na povrchu v oblasti upnutia nezanechávajú žiadne stopy. Toto v kombinácii s veľkým obvodovým uhlom čeľustí Quentes na obrobku zaisťuje nízku deformáciu upnutého komponentu.
Vysoký súčiniteľ trenia (0,3 až 0,4) umožňuje prenos veľkých krútiacich momentov s nízkymi upínacími silami. Nosné čeľuste pre čeľuste Quentes zo sklolaminátu sú vyrobené z hliníka. To poskytuje upnutie, ktoré vďaka svojej nízkej hmotnosti umožňuje taktiež vysoké rýchlosti obrábania. Po opotrebení je možné upínacie vložky Quentes vymeniť jednoducho, rýchlo a s nízkymi nákladmi.
Sklolaminátové čeľuste Quentes sú k dispozícii rovnako v dvoch rozdielnych štandardných modeloch pre poháňané a rýchlo vymeniteľné upínacie puzdro.

Vrúbkované tyče – vyrobte si svoje vlastné soft-top skľučovadlá!
Ďalším špeciálnym produktom, ktoré ponúka výhradne spoločnosť Schunk, sú vrúbkované tyče, z ktorých si zákazník môže jednoducho vytvoriť svoje vlastné soft-top čeľuste, rýchlo a s nízkymi nákladmi. Tieto tyče sú k dispozícii v prevedení z ocele alebo hliníka, s jemným vrúbkovaním 90° a 60° a so štandardnou dĺžkou 420 mm. Tieto tyče majú taktiež brúsenú drážku a vrúbkovanie pre dosiahnutie dlhšej životnosti základných čeľustí a pre zaistenie vysokej opakovateľnosti pri výmene čeľustí.

 

 

loading...
  • schunk chuck jaws 840x580

Viliam Moravec

Tel.: +421 37 7777 953
Mobil: +421 903 720 733
Fax: +421 37 7777 968
Email:vmo@bibus.sk