Rozháňacie, banánové, napínacie, špirálové, gumové a pružné valce

Napínací valec – séria A

Tento model napínacích valcov je používaný hlavne pre extrudované, hladené, povlakované, viacvrstvové fólie z plastov, pre suché tkaniny, papier a lepenku, pre hliník, plsť a pod.
Podľa požiadaviek zákazníka môžu byť tieto valce dodávané s návlekmi zo špeciálnej gumy alebo z teflónu.

Napínací valec – séria B

Tento model napínacích valcov je používaný hlavne pre tkaniny a plste v rôznych etapách výrobného cyklu – v aplikáciách za tepla i za studena, za sucha i za mokra.

Špeciálne navrhnutý povlak zabraňuje vnikaniu vlhkosti, vody alebo prachu.
Na vyžiadanie sú k dispozícii valce s komponentmi vyrobenými z nerezovej ocele, s návlekmi zo špeciálnej gumy alebo z teflónu.

Napínací valec – séria G

Gumový napínací valec série G je používaný v mnohých aplikáciách: stroje na výrobu hodvábneho papieru, polygrafické lepiace stroje, povlakovacie stroje, lisovacie sekcie, rezacie stroje.

Široká škála gumových povlakov – napríklad odolných proti opotrebeniu, antiadhezivných, vysokoteplotných a s drážkovaným povrchom; špeciálne prevedenia sú k dispozícii na vyžiadanie.

Napínací valec – séria M

Kovové nanášacie valce série M sú používané v mnohých aplikáciách: prevíjacie stroje, kalandre – super kalandre, povlakovacie stroje, navíjacie stroje, lisy na plsť.

Pochrómovaný povrch, rôzne povlaky ako napríklad karbid wolfrámu, chróm-teflón, drážkovaný povrch. Špeciálne prevedenia sú k dispozícii na vyžiadanie.

Valec s oceľovými segmentmi

Valec s oceľovými lištami môže byť v prevedení s lištami z nerezovej ocele, plus z rôznych typov povlakov (guma, plsť a pod.).

Valec môže byť voľnobežný, alebo vybavený unášacím kolíkom.

Valec s pružným pásom typu CE

Vďaka svojej špeciálnej konštrukcii je valec s pružným pásom ideálny pre veľmi ľahké alebo nepružné materiály.

Možnosť zabezpečenia elasticity v najširšom rozsahu polymérov.

Špeciálne prevedenia sú k dispozícii na vyžiadanie.

Špirálové gumené válce

Gumené špirálové valce môžu byť použité v ktoromkoľvek oddelení podniku, kde je požadované nanášanie materiálu a odstránenie záhybov (zvrásnenia).
 

Ložiskové domce - séria RU.

Štandardná konštrukcia z pozinkovanej ocele, na vyžiadanie z nerezovej ocele, s tesnením pre použitie v mokrých priestoroch.