Inteligentný uchopovač SCHUNK získal ocenenie Red Dot Design Award 2021

Inovatívny, ergonomický, rýchlo uvedený do prevádzky: Vďaka inteligentnému dizajnu SCHUNK EGH je automatizácia s cobotmi obzvlášť ľahká, a to je dôvod, prečo bol uchopovač ocenený prestížnou cenou Red Dot Design Award 2021 v kategórii „produktový dizajn“.

 Uchopovač SCHUNK EGH umožňuje ľahký vstup do pracovného sveta pomocou cobotov. Štartovacia súprava modulu kompatibilného s funkciou plug & work je dodávaná vopred zmontovaná k zákazníkovi a obsahuje všetky potrebné komponenty pre montáž a uvedenie do prevádzky: od adaptérovej dosky, vhodných sád prstov, montážneho nástroja až po zásuvné moduly pre bezproblémovú implementáciu do robotické riadenie robotov od spoločností Universal Robots alebo Techman Robot. Uvedenie do prevádzky a programovanie univerzálneho uchopovača EGH sa vykonáva intuitívne a je možné ho dokončiť do 30 minút. S pružnými prstami a variabilne nastaviteľným zdvihom 80 mm pokrýva uchopovač obzvlášť široký rozsah obrobkov a má všestranné použitie. Ovládanie pomocou IO-Link umožňuje individuálne definovanie polohy prsta a vyhodnotenie stavu uchopovača pre každý proces uchopenia. Paralelná kinematika zaisťuje konštantnú silu uchopenia počas celého zdvihu. Inteligentný uchopovač boduje aj z hľadiska ergonómie a dizajnu: jeho vonkajší obrys je zaoblený a vybavený prvkami softtouch, vďaka čomu sa ľahko a príjemne vedie. EGH je vhodný najmä na použitie v bunkách s ochrannými plotmi alebo na aplikácie, pri ktorých nedochádza k priamemu prekrývaniu medzi pracovným priestorom človeka a robota (koexistencia).


Typické oblasti použitia sú manipulácia a úlohy Pick & Place v čistom a mierne znečistenom prostredí, ako napríklad v automobilovom a elektrotechnickom priemysle alebo v kovospracujúcich spoločnostiach. Individuálny stav chápadla je možné indikovať pomocou integrovaného svetelného pásma LED, ktoré umožňuje plynulú interakciu medzi ľuďmi a robotmi. Inteligentný, flexibilný uchopovač od špičkového odborníka v oblasti uchopovacích systémov a upínacej techniky presvedčí funkčne aj opticky svojím prepracovaným konceptom a atraktívnym dizajnom. Porota najvýznamnejšej ceny Red Dot Design Award 2021 na svete zaujala a ocenila chápadlo EGH v kategórii „produktový dizajn“. Porotcovia hodnotili kvalitu návrhu a stupeň inovácie výrobkov z približne 60 krajín sveta v rámci viacdňového procesu. V tomto roku sa do 60-ročnej histórie ceny uchádzalo viac spoločností a dizajnérskych štúdií ako kedykoľvek predtým.

Flexibilný uchopovač od firmy SCHUNK s dlhým nastaviteľným zdvihom pre jednoduchú automatizáciu s cobotmi.

Flexibilné uchopenie a presun malých až stredne veľkých obrobkov v oblasti manipulácie, montáže a elektroniky.
Dlhý zdvih SCHUNK Co-act gripper EGH môže pokrývať veľmi široký rozsah obrobkov. Uchopovacie prsty sú zvlášť vhodné na umiestnenie po celý zdvih. Robustný paralelný pohyb prstov zaisťuje konštantnú uchopovaciu silu v polohe po celý zdvih. Vyrovnanie výšky pre robot nie je potrebné.

Jednoduchá a rýchla montáž

Dizajn chápadla SCHUNK Co-act EGH umožňuje rýchle a ľahké uchytenie chápadla k robotovi. Najskôr sa priložená doska adaptéra pripevní k prírube robota pomocou dodaného upevňovacieho materiálu. Následne, vďaka montážnemu rýchloupínaciemu upevňovaciemu prvku, môže byť uchopovač ľahko pripevnený k doske adaptéra pomocou priloženého šesťhranného kľúča. Nakoniec stačí vytvoriť elektrické pripojenie.

K dispozícii je štartovacia súprava pre rýchlu a jednoduchú inštaláciu SCHUNK Co-act gripper EGH. Obsahuje všetky potrebné komponenty na úspešné namontovanie chápadla na robota a jeho uvedenie do prevádzky.

Vaša pridaná hodnota

  • Dlhý a voľne programovateľný zdvih pre flexibilnú manipuláciu s obrobkami
  • Uchopovací pohyb s paralelnou kinematikou pre konštantnú uchopovaciu silu počas celého zdvihu
  • Rýchle uvedenie do prevádzky, programovanie a jednoduché použitie inteligentného úchopového servopohonu vďaka štartovacej súprave Plug & Work vč. Doplnok URCaps od firmy SCHUNK
  • Voliteľne pripevniteľné flexibilné prsty pre väčšiu flexibilitu a rozsah použitia chápadla
loading...

Kristián Gyenes

Tel.: +421 37 7777 920
Mobil: +421 903 717 015
Fax: +421 37 7777 929
Email:gk@bibus.sk