Elobau rozširuje svoj sortiment o ultrazvukové senzory

Elobau  odteraz ponúka aj senzory založené na ultrazvuku. Špecialista na bezkontaktné snímače z Leutkirchu rozširuje svoje portfólio o dodatočnú technológiu. Podľa vlastného vyjadrenia spoločnosť elobau pokrýva širokú škálu meracích a monitorovacích úloh s piatimi rôznymi typmi ultrazvukových senzorov. Tri z piatich typov senzorov od výrobcu sú schopné IO-Link. Takto ponukaju štandartné rozhranie pre aplikácie Industrie 4.0. K dispozícii je tiež verzia certifikovaná ATEX a špeciálna verzia pre meranie hladiny v mobilných strojoch.

Možne meracie rozsahy až do 8.metrov

Ultrazvukové snímače vysielajú cyklicky vysokofrekvenčné zvukové impulzy. Zvukové vlny sa odrazia od cieľového objektu a následne sa v snímači konvertujú pomocou akustického prevodníka na elektrický signál. Fungovanie zo zvukom zaisťuje rozpoznanie objektov bez ohľadu na ich materiál. Dokonca aj objekty z reflexného, ​​matného a priehľadného povrchu sú spoľahlivo detekované. V závislosti od verzie, ultrazvukové senzory z elobau ponúkajú meracie rozsahy od 40 milimetrov do 8 metrov. Požadovaná spínacia vzdialenosť môže byť užívateľom parametrizovaná prostredníctvom IO-Link, tlačidla Teach-in alebo Teach-by-Wire. Spínací stav je zobrazený pomocou LED na kryte snímača

2 prevádzkové režimy, 2 materiály telesa

3 prevedenia, 6 výstupov: vhodné pre mnoho aplikácií

S troma kruhovými profilmi, s telesom z nehrdzavejúcej ocele alebo plastu, voľne voliteľnými prevádzkovými režimami ako reflexný snímač alebo reflexná závora s analógovými a digitálnymi výstupmi môžu byť ultrazvukové senzory z elobau použité v rôznych aplikáciách. Od rozpoznávania objektov cez merania vzdialenosti až po detekciu polohy pevných, kvapalných alebo práškových látok sú naše ultrazvukové snímače spoľahlivým dodávateľom údajov aj za prítomnosti vlhkosti, prachu a extrémnych teplôt.

loading...

Kristián Gyenes

Tel.: +421 37 7777 920
Mobil: +421 903 717 015
Fax: +421 37 7777 929
Email:gk@bibus.sk