50 rokov skúseností a inovácií v prenose energie.

Spoločnosť Sit S.p.A., dôležitý člen skupiny Scaglia, ktorá bola založená takmer pred 200 rokmi v talianskom meste Bergamo, má 50-ročnú históriu na výrobu a dodávku výrobkov na prenos energie.
Tieto skúsenosti prinášajú inovatívny dizajn a spoľahlivé produkty vysokej kvality, ktoré sú potvrdené certifikáciami iSO 9001, AteX a ROhS.

Spojky SIT Trasco® sa skladajú z dvoch kovových nábojov a pružného hviezdicového elementu, ktorý je odolný proti pôsobeniu oleja, chemických prostriedkov a teplote. Táto konštrukcia umožňuje bezpečný prenos sily medzi hnacím a hnaným hriadeľom, absorbuje rázové zaťaženie a torzné vibrácie.

Vysoká škála využitia spojok Trasco® je daná tým, že pružný prvok funguje pod tlakom a nikdy nie pod ohybom. Sú vhodné pre prevádzku v horizontálnej aj vo vertikálnej polohe a ľahko znášajú akékoľvek kolísanie alebo reverzné zaťaženie. Sú vhodné aj pre použitie v priestoroch ohrozených potenciálne explozívnym prostredím, môžu byť vyrobené podľa smerníc ATEX.

Pružné spojky SIT Trasco®

Pružné spojky SIT Trasco® sa skladajú z dvoch kovových nábojov a pružného ozubeného venca, ktorý je odolný proti pôsobeniu oleja, chemických prostriedkov a teplote. Táto konštrukcia umožňuje bezpečný prenos sily medzi hnacím a hnaným hriadeľom, absorbuje rázové zaťaženie a torzné vibrácie.

Vo svojej triede prenáša spojka SIT Trasco® viac výkonu vo vzťahu k zaberanému fyzickému priestoru. Naviac k tomu pružná deformácia polyuretánových ozubených vencov kompenzuje uhľovú a radiálnu nevyrovnanosť a rovnako absorbuje malé diaľkové zmeny hriadeľa. Evolventný profil zubov ozubeného prstenca zabraňuje vysokej koncentrácii napätia na redukovaných plochách a vypuklý profil zamedzuje prenosu osových namáhaní.

Vysoký činiteľ využitia spojok SIT Trasco® je daný tým, že pružný prvok funguje pod tlakom a nikdy pod ohybom. Spojky SIT Trasco® sú vhodné pre prevádzku ako v horizontálnej, tak vo vertikálnej polohe a ľahko znášajú akékoľvek kolísanie alebo reverzné zaťaženie. Dve polo spojky sú navzájom elektricky izolované.

Spojky SIT Trasco®, sú navrhnuté pre použitie v priestoroch ohrozených potenciálne explozívnym prostredím, môžu byť dodávané podľa smernice ATEX 94/9/ES.

V rade spojok SIT Trasco® sú k dispozícii nasledujúce modely:

  • GR prevedenie – štandardné prevedenie.
  • GRB prevedenie – povedenie s kužeľovitým puzdrom spojkového hriadeľa.
  • GRCAL prevedenie – pre použitie s blokovacími prvkami SIT-LOCK® typu 8.
  • GRI prevedenie – prevedenie s hriadeľom.
  • GRL CAL3 prevedenie – prevedenie s hriadeľom, pre použitie so SIT-LOCK® prvkami typu 3.
  • GRF prevedenie – prevedenie s prírubou.
  • GRF C prevedenie – prevedenie s kompaktnou prírubou.
  • GRS prevedenie – prevedenie s dvojitým kardanom.
  • GRFRT a GRFRD prevedenie – prevedenie s bubnovou brzdou a kotúčovou brzdou
loading...
  • SIT couplings

Patrik Kemlage

Tel.: +421 37 7777 957
Mobil: +421 914 336 528
Fax: +421 37 7777 968
Email:kem@bibus.sk