Warner Electric rozširuje sortiment elektrických vozidiel o novú bi-stabilnú brzdu

Spoločnosť Warner Electric, vedúca značka spoločnosti Altra Industrial Motion Corp., vyvinula novú elektromagnetickú brzdu, ktorá výrazne znižuje spotrebu energie počas prevádzky. Pulzná brzda SSPB je vysoko efektívna a dobre sa hodí pre aplikácie na elektrický pohon - zvyšuje dosah a účinne reguluje mäkké brzdenie. Úspora energie je vo väčšine aplikácií dôležitým hľadiskom, ale nič viac ako na trhu s elektrickými vozidlami. Výrobcovia OEM bojujú o maximalizáciu účinného sortimentu elektrických vozidiel s cieľom získať prevádzkovú a trhovú výhodu. Zvýšenie efektívnosti a zníženie počtu návštev v mieste nabíjania sú prvoradé. Čím dlhší je dosah, tým je produktívnejšie, praktickejšie a nákladovo efektívnejšie. S obmedzenou prácou s batériou je potrebné sa zamerať na zníženie spotreby energie v pomocných systémoch vozidiel, aby sa ďalej zlepšil dosah vozidiel. Spoločnosť Warner Electric využila svoje rozsiahle skúsenosti ako globálny výrobca elektromagnetických bŕzd s cieľom poskytnúť efektívne brzdové riešenie, ktoré spĺňa tieto požiadavky. SSPB je navrhnutý tak, aby zachoval výdrž batérie vďaka zníženej spotrebe energie. Táto stabilná brzda sa pri prevádzke brzdy spolieha na impulzy prúdu, čo ponúka výraznú výhodu oproti iným zariadeniam. Elektromagnetické brzdy obyčajne vyžadujú udržiavanie stáleho zdroja napájania, preto brzda spotrebúva energiu vždy, keď nekontroluje zastavenie. Brzda SSPB znižuje túto spotrebu energie spoliehaním sa na otvorenie alebo zatvorenie jediného krátkeho impulzu prúdu, čím sa eliminuje potreba stáleho napájania. Jeden impulz bude odoslaný na zatvorenie brzdy a zastavenie, ďalší na ich otvorenie a začatie pohybu. V dôsledku tejto efektívnosti možno konečné množstvo uloženej energie vozidla použiť na ďalšie funkcie. Môže to výrazne zvýšiť rozsah, zlepšiť životaschopnosť elektrických vozidiel v mnohých nových priemyselných odvetviach alebo prostrediach. Úspory energie prospievajú čisto elektrickým vozidlám aj hybridným elektrickým systémom.

Brzda SSPB je špeciálne navrhnutá tak, aby fungovala ako riešenie na kľúč. Súčasťou štandardného vybavenia je zabudovaný radič so zameraním spoločnosti Warner Electric na jednoduché používanie počas inštalácie a prevádzky. Warner Electric spolupracuje priamo s výrobcami OEM na optimalizácii zariadení tak, aby vyhovovali existujúcim alebo novým platformám vozidiel, čím sa zabezpečí, že SSPB bude možné dovybaviť alebo zahrnúť ako súčasť nových dizajnov vozidiel.
Zlepšenie ekologických kvalít elektrických vozidiel sa neobmedzuje iba na výber udržateľnejšieho zdroja energie. Znížením spotreby energie brzdového systému špecifikovaním brzdy SSPB môžu OEM teraz maximalizovať dosah a pritom špecifikovať toto vysoko spoľahlivé riešenie z dôveryhodného zdroja.

Elektricky ovládané spojky a brzdy Warner Electric

Uzavreté spojky, brzdy a kombinácia spojka-brzda určené pre všeobecné použitie alebo pre integráciu s (elektrickým) motorom.

Elektricky ovládané spojky a brzdy Warner Electric pracujú s DC alebo s usmerneným AC napájaním. Štandardné ovládacie napätie je 24, 103.5 a 207VDC. Dodávame taktiež napájacie zdroje, ktoré upravujú AC napájanie na DC a zaručujú krátke odozvy. Všetky napájacie zdroje odpovedajú CE štandardom. Spínanie je možné na AC alebo DC strane, hoci spínanie na AC strane je 5x až 6x pomalšie než na DC strane. Niektoré jednotky pracujú s dvoma úrovňami napájania. Vyššia úroveň napájania je určená k zopnutiu jednotky, zatiaľ čo druhá nižšia je určená k držaniu zopnutej pozície. Typické kombinácie napájania sú 103,5/48 alebo 207/103.5 VDC.

 • Elektromagnetické alebo pružinou aktivované
 • Kompletizované v našom výrobnom závode
 • Štandardný rozsah krútiacich momentov 7,5 až 970 Nm

Jednotlivé spojky a brzdy

 • Elektromagneticky, hydraulicky, pneumaticky alebo mechanicky ovládané.
 • Vŕtanie s drážkou pre pero podľa požiadavky zákazníka vyrobené v našom výrobnom závode
 • Štandardný rozsah krútiacich momentov: 1,7 až 81900 Nm

Pružinou aktivované parkovacie brzdy s elektrickým uvoľnením

 • Kompletizované v našom výrobnom závode
 • Jednokotúčové a dvojkotúčové prevedenie
 • Štandardný rozsah krútiacich momentov 5 až 25600 Nm

Kompaktné napájacie zdroje pre všetky elektrické modely

 • Normálne vybudenie pre štandardnú prevádzku a prebudenie pre aplikácie s rýchlymi cyklami
 • Štandardné výstupné napätie 24, 103,5 a 207 VDC
loading...
 • Warner series e210 electric clutch
 • Warner series e320 electric clutch
 • Warner series em electric clutch & brake
 • Warner series ERD electric brake cross-section

Kristián Gyenes

Tel.: +421 37 7777 920
Mobil: +421 903 717 015
Fax: +421 37 7777 929
Email:gk@bibus.sk