Ramenový vyvážený manipulátor Liongrip

Švédska spoločnosť Hofpartner AB vyvinula nový typ manipulátora, ktorý vypĺňa medzeru v sortimente na trhu dostupné manipulačnej techniky. Nový manipulátor zjednoduší rad činností a zlepšuje pracovné podmienky.

Manipulátor sa skladá zo stĺpa, ramena a upínacieho prvku. Manipulátor sa ovláda prostredníctvom citlivého madla, vďaka ktorému rameno opisuje aj jeho najjemnejšie pohyby. Obsluha manipulátora tak nemanipuluje s žiadnou váhou.

Rameno je vybavené tromi kĺby a v horizontálnom smere obsluha pohybuje bremenom manuálne. Táto konštrukcia umožňuje rýchlu a ergonomickú manipuláciu. Umožňuje obsluhu tiež nekrytý výhľad na bremeno.

Vďaka špeciálnej konštrukcii manipulátora je možné vkladať bremeno do stroja zo strany.

Voliteľne môže byť zdvihák vybavený uzamykateľnými kĺbmi zabezpečujúcimi úplnú nehybnosť ramena, ak ho obsluha neovláda.

Zdvihák je ideálny pre vkladanie a vykladanie dielov zo sústruhov a frézok. Je vhodný pre manipuláciu s hriadeľmi, paletami, cievkami, rolami atď.

O Liongrip®, ako sa manipulátor volá, je na trhu veľký záujem. Doteraz sa manipulátor predával vo Švédsku, Nemecku, Fínsku a Austrálii.

loading...

Ján Plavák

Tel.: +421 37 7777 923
Mobil: +421 903 575 748
Fax: +421 37 7777 928
Email:jpl@bibus.sk