Elektrické a pneumatické zdviháky Movomech

Mechchain Pro

Elektrický reťazový zdvihák Mechchain Pro s držiakom na manipuláciu s vákuovou doskou, namontovaný v Mechcrane pilierovom žeriave. Mechchain Pro je veľmi ľahko ovládateľný reťazový zdvihák pre profesionálne zdvíhacie práce. Riadenie frekvencie dáva hladký pocit zdvíhania, ktorý je ovládaný pomocou joysticku.

Elektrický manipulátor Mechlift

Univerzálny manipulátor krútiaceho momentu

Tento manipulátor je veľmi všestranný a je vhodný pre mnoho rôznych manipulačných situácií. Elektrický manipulátor Mechlift je ergonomicky navrhnutý tak, aby umožňoval zachytávanie krútiaceho momentu a plynulú reguláciu otáčok cez joystick na zaťaženie až 650 kg. Manipulátor môže byť vybavený štandardnými, alebo vlastnými koncovými adaptérmi a Powerdrive pre presné ovládanie bočného pohybu.

Mechlift je konštruovaný s teleskopickými hliníkovými profilmi, ktoré sú eloxované a úplne bezúdržbové. Motor a prevodovka sú dobre chránené, sú inštalované na vrchu vonkajšieho profilu. Chránená zdvíhacia reťaz je prístupná pre jednoduchú kontrolu. Mechlift môže byť dodávaný v mnohých rôznych prevedeniach; s rôznymi závesmi, rozmermi a riadiacimi jednotkami.

Medzi typické použitie elektrického manipulátora Mechlift patrí napr. manipulácia s káblovými bubnami, kobercovými návinmi, nádržami, dverami, oknami a rôznymi dielmi vozidiel, napr. motormi, prevodovkami, hriadeľmi a iné. Možno ho tiež použiť na uchytávanie montážnych nástrojov, napr. veľkých skrutkovačov.

Pneumatický manipulátor Mechlift

Univerzálny manipulátor krútiaceho momentu

Pneumatický manipulátor Mechlift je veľmi všestranný a je vhodný pre mnoho typov manipulačných situácií. Je ergonomicky navrhnutý, umožňuje zachytávanie krútiaceho momentu a je pneumaticky poháňaný pre zaťaženie do 100 kg. Pneumatické zariadenie Mechlift sa dodáva s vyvažovacou funkciou pre množstvo rôznych zaťažení alebo pre jednu alebo viac závaží s konštantnou hmotnosťou. Manipulátor môže byť vybavený štandardnými, alebo vlastnými koncovými adaptérmi a Powerdrive pre presné ovládanie bočného pohybu.

Mechlift je konštruovaný pomocou teleskopických hliníkových profilov a vodiacich záchytných vodičov pripevnených k vonkajšiemu profilu. Hliníkové profily sú eloxované a úplne bezúdržbové. Mechlift môže byť dodávaný v mnohých rôznych prevedeniach; s rôznymi koncovými adaptérmi, rozmermi a riadiacimi jednotkami.

Medzi typické použitie pneumatického manipulátora Mechlift patrí napr. manipulácia s káblovými bubnami, kobercovými návinmi, nádržami, dverami, oknami a rôznymi dielmi vozidiel, napr. dverami, posuvnými strechami, čelnými sklami, sťahovacími strechami pod..

Mechlight

Univerzálny manipulátor pre ľahké zaťaženie

Mechlight je univerzálny manipulátor pre bremená do 50 kg. Manipulátor má maximálny zdvih 1,2 m a je namontovaný na koľajnicovom systéme, alebo na otočnom žeriave namontovanom na stene, alebo stĺpe. Je vyvážený a ovládaný priamo ovládacím gombíkom, alebo výberom 1, 2, alebo 3 hmotností s konštantnou hmotnosťou.

Mechlight je kombinovaný s koncovými adaptérmi, často s nástrojmi. Používa sa napr. pre manipuláciu s menšími predmetmi v spracovateľskom priemysle, s ľahkými dielmi vozidiel, pre mechanickú montáž, nakladanie paliet alebo manipulácie pri podávacích pásoch, alebo valčekových dopravníkov a pod..

Ján Plavák

Tel.: +421 37 7777 923
Mobil: +421 903 575 748
Fax: +421 37 7777 928
Email:jpl@bibus.sk