BIBUS SK zástupca výrobcu vstavaných (kartridžových) ventilov Hydraforce na Slovensku

HydraForce bolo založené v roku 1985 v blízkosti Chicaga. Od svojho založenia je HydraForce naďalej súkromnou spoločnosťou, ktorá sa rozrástla do niekoľkých výrobných miest v Severnej Amerike, Európe a Ázii, so sieťou 120 distribútorov po celom svete.

HydraForce ponúka jeden z najkomplexnejších radov vysokokvalitných hydraulických vstavaných ventilov pre mobilné a priemyselné aplikácie. Konštruuje a vyrába ventily vysokého výkonu, ktoré vyhovujú takmer všetkým potrebám, ktoré sa vyskytujú pri konštrukcii strojov v rozsahu prietoku 0,4 až 530 l/min. Vstavané ventily HydraForce sú navrhnuté tak, aby vyhovovali širokému radu bežne používaných ventilových dutín (kavít).

HydraForce tiež ponúka elektronické riadiace jednotky, ktoré sa vyznačujú robustnosťou, spoľahlivosťou a ich optimalizáciou pre ľahkú a rýchlu integráciu do elektro–hydraulického systému.

HydraForce podpísal dohodu o akvizícii s Bosch Rexroth

19. júla 2022 HydraForce zverejnil informáciu, že dňa 15. júla 2022 podpísal so spoločnosťou Bosch Rexroth dohodu o akvizícii.

Dvaja vzájomne sa dopĺňajúci hráči na poli mobilnej a priemyselnej hydrauliky sa spojili, aby ponúkli komplexné produktové portfólio pre mobilné a priemyselné aplikácie:

 • spoločné portfólio zvyšuje celkovú ponuku výrobkov a technických riešení
 • zákazníci budú profitovať z rozšírenia množstva predajných miest
 • kombinácia silných stránok oboch spoločností

HydraForce, Inc. sa plánuje pripojiť k rastúcemu portfóliu výrobkov divízie Compact Hydraulics spoločnosti Bosch Rexroth. Týmto spojením sa zvýši celkový dosah a zákaznícka podpora na výrobky HydraForce.
Bosch Rexroth je dcérska spoločnosť Bosch so sídlom v Nemecku. Bosch Rexroth je neustále rastúcim lídrom v aplikáciách mobilnej a priemyselnej hydrauliky.
Bosch Rexroth a HydraForce podpísali príslušnú zmluvu 15. júla 2022. Obe strany sa zaviazali zachovať mlčanlivosť o kúpnej cene. Transakcia podlieha schváleniu protimonopolným úradom.

HYDRAFORCE HYPERFORMANCE™ – ventily na vysoký tlak

HydraForce s potešením oznamuje uvedenie novej rady vysokotlakových ventilov HYPERFORMANCE ™.
Tieto ventily sú navrhnuté tak, aby ponúkali najvyššie prevádzkové parametre (najvyšší prenášaný výkon, vysoký pracovný tlak, nízka tlaková strata) a umožňovali najspoľahlivejšiu prevádzku.

Komplexný rad HyPerformance obsahuje viac ako 150 vysokotlakových kartridžových ventilov, ktoré boli testované tak, aby spĺňali prísne normy NFPA T2.6.1. Robustná konštrukcia zvyšuje spoľahlivosť – jednodielne uretánové tesnenia eliminujú oporné krúžky a tak zjednodušujú inštaláciu a zvyšujú spoľahlivosť.
Vlastnosti otvoru (kavity) zaisťujú ventily aj v najnáročnejších aplikáciách – vysoký uťahovací moment zvyšuje spoľahlivosť v podmienkach ťažkého pracovného cyklu. A upravená kavita so spodnou opornou plochou zvyšuje pevnosť a zabraňuje ohybu počas inštalácie.

Jednoducho povedané, ponúkajú najvyššiu úroveň výkonu a spoľahlivosti v tomto odvetví.

VLASTNOSTI:

 • trvalý pracovný tlak 350 bar
 • krátkodobý pracovný tlak 420 bar (max. 10% pracovného cyklu)
 • testované na únavu pri 420 bar
 • prietoky až do 530 l/min
 • testované na koróziu 1000 hodín soľným sprejom
 • elektromagnetické cievky s krytím IP69K
 • jednodielne tesnenia s vysokou odolnosťou. Žiadne oporné krúžky.
 • testované na 3-osé vibrácie až 20G RMS.

Tlakovo vyvážené tlmenie – Pressure-balancedTM Suspension

Ovládanie jazdy už nemusí byť opcia

Kolesové nakladače, šmykom riadené nakladače alebo traktor bagre nemusia byť najväčšími strojmi na stavenisku, ale robia väčšinu práce. Vďaka svojej veľkosti sa tieto stroje dostanú na miesta a robia práce, ktoré iné stavebné stroje nedokážu. Pre kompaktné nakladače, ktoré nemajú odpružené nápravy predstavuje pohyb po stavenisku veľkú výzvu – pri jazde po stavenisku s nákladom je veľmi ťažké zabrániť jeho strate.

Pre malé a stredne veľké nakladače je častá jazda v zlom teréne. Vtedy sa spoliehame na operátora, že prispôsobí svoje pracovné návyky tak, aby vyhovovali výkonu stroja – to znamená pracovať pomalšie a ohľaduplnejšie, zväčšovať polomery zákrut, predlžovať brzdnú dráhu a vyhýbať sa ťažkým terénom. Toto všetko je však na úkor produktivity.

Tlmenie pohybu výložníka pri jazde v ťažkom teréne je kľúčom k stabilite nákladu a bezpečnosti vozidla. Účinný systém odpruženia výložníka môže pôsobiť tak, aby zabránil strate alebo posunu nákladu – takéto vozidlo sa zároveň ľahšie a bezpečnejšie sa ovláda.

Udržte bremeno v lopate pomocou hydraulického tlakovo vyváženého tlmenia ramena od HydraForce.

Výhody:

 • udržanie nákladu v lopate
 • zvýšenie pohodlia obsluhy
 • zvýšenie produktivity práce
 • zníženie opotrebenie komponentov vozidla
 • zvýšenie rýchlosti jazdy
 • zníženie brzdnej dráhy
 • ľahké prispôsobenie pre každý systém
 • štandardizované prvky
loading...

Peter Lauko

Tel.: +421 37 7777 955
Mobil: +421 903 282 644
Fax: +421 37 7777 967
Email:lp@bibus.sk

Jaroslav Tvrdoň

Tel.: +421 37 7777 954
Mobil: +421 914 336 525
Fax: +421 37 7777 967
Email: tvr@bibus.sk

Vladimír Begáň

Tel.: +421 37 7777 954
Mobil: +421 914 336 527
Fax: +421 37 7777 967
Email:vbe@bibus.sk