Dvojmotorové membránové čerpadlá EL-S

Výhody

Prevádzkový princíp elektromagnetickej oscilácie je dobre známy pre svoju vynikajúcu účinnosť. Elektrická energia nie je spotrebovávaná mechanickým trením v kľukových zostavách, v klzných dieloch alebo ložiskách, ale je pomocou membrán priamo využitá pre pohyb dúchadla. Mazivá nie sú nutné a nenachádzajú sa v lineárnom pohone ani v komore dúchadla. Toto znamená úplne bezolejovú prevádzku.

Integrovaná ochrana proti preťaženiu

Modelová rada EL-S sa dodáva s ochranou proti tepelnému preťaženiu. Kontakt sa preruší, keď teplota vynutia dosiahne nebezpečné hodnoty 130° C. Po ochladení cievky pod 120° C sa dúchadlo znovu automaticky spustí.

Ochranný spínač (pre automatické zastavenie)

Modelová rada EL-S sa dodáva s ochranným spínačom pre prípad poruchy membrány. Obsahuje mikrospínač, ktorý vypne dúchadlo. Týmto spôsobom je dúchadlo chránené pred odchýlením prevádzkových hodnôt.

Kontrolka poruchy

Modelová rada EL-S môže byť voliteľne vybavená kontrolkou poruchy. Tieto vzduchové dúchadlá budú signalizovať všetky poruchy membrány lineárneho motora pomocou signalizácie umiestnenej na vonkajšej strane krytu dúchadla.

Predpoklad dlhodobej životnosti

Motor a diely dúchadla sú zlúčené do jednej konštrukcie. Kompaktný a ľahký typ konštrukcie a jednoduché súčiastky zaručujú dlhodobú a spoľahlivú prevádzku.

Vysoký stupeň účinnosti

Princíp elektromagnetickej oscilácie s prakticky žiadnym mechanickým trením minimalizuje spotrebu energie a zaisťuje vysoký stupeň účinnosti.

Nízka hlučnosť

Zvukotesný kryt a tlmič integrovaný v základni nádrže obmedzujú prevádzkovú hlučnosť.

Nízke vibrácie

Motor a diely čerpadla sú oddelené pomocou antivibračných gúm, preto vznikajú iba malé vibrácie.

Bez olejová prevádzka

Bez olejová prevádzka zaisťuje suchý a čistý prúd vzduchu.

Prúd vzduchu bez pulzov

Špeciálne tvarované komory dúchadla a tlmič integrovaný v základni nádrže zaisťuje, že prúd vzduchu je prakticky bez pulzov.

Odolnosť proti poveternostným vplyvom

Modelové rady SLL a EL sú čiastočne odolné proti dažďu a poveternostným vplyvom. Nemali by však byť vystavené priamemu slnečnému žiareniu, dažďu ani snehu.

Univerzálne servisné sady

Pre každú modelovú radu sú k dispozícii servisné sady. Sú vákuovo zabalené v hliníkovej fólii, ktorá zaisťuje lepšiu a dlhšiu životnosť pri skladovaní.

Použitie

  • Úprava vody a technológie pre životné prostredie
  • Akvaristika
  • Lekárské a zdravotné technológie
  • Okysličenie zostáv palivových článkov
  • Stĺpy pre výrenie vody a dekorácie
loading...
  • secoh els150 840x580
  • secoh pumpgroup 840x580

Slavomír Brath

Tel: +421 37 7777 950
Mobil: +421 903 282 393
Fax: +421 37 7777 969
Email:sbr@bibus.sk

Náhradné diely

Lucia Naščáková

Tel: +421 37 7777 912
Mobil: +421 914 336 523
Fax: +421 37 7777 919
Email:lsl@bibus.sk